Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri Neziderskom jazere

Najobľúbenejšia cyklocesta v regióne Burgenland získala v hodnotení ADFC až 5 hviezdičiek.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri Neziderskom jazere

Foto: ©Österreich Werbung/thecreatingclick.com

akúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta pri Neziderskom jazere

Najobľúbenejšia cyklocesta v regióne Burgenland získala v hodnotení ADFC až 5 hviezdičiek.

Cyklocesta vedie okolo známeho stepného jazera, preto môžete vyštartovať presne tam, kde sa vám to páči najviac. Rovinatý okruh má dĺžku 125 km (z toho 41,5 km po maďarskej strane jazera) a je vhodný pre všetkých – malé deti, cestných cyklistov i fanúšikov e-bicyklov.

Ak nechcete pokračovať po cyklotrase B10 cez Maďarsko a máte v úmysle trochu si výlet skrátiť a oddýchnuť si, využite prepravu kompou z prístavu v mestečku Mörbisch am See do mesta Illmitz (alebo naopak). S

tačí si kúpiť lístok, nalodiť sa aj s bicyklom, usadiť sa a vychutnávať si plavbu na druhý breh jazera, ktorá trvá približne 20 minút. Prirodzene, kompa poskytuje aj možnosť občerstviť sa.

  • Dĺžka: 125 km, z toho 41,5 km v Maďarsku
  • Etapy: 2 dni
  • Zaujímavosť: Jedinečné mokrade rozprestierajúce sa široko-ďaleko vám predstavia v Národnom parku Neusiedler See – Seewinkel.
  • Ubytovanie: 4 noci vrátane požičania bicykla na 3 dni už od 195 € – zobraziť ponuku
  • GPX trasy

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu