Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri Neziderskom jazere

Najobľúbenejšia cyklocesta v regióne Burgenland získala v hodnotení ADFC až 5 hviezdičiek.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri Neziderskom jazere

Foto: ©Österreich Werbung/thecreatingclick.com

akúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta pri Neziderskom jazere

Najobľúbenejšia cyklocesta v regióne Burgenland získala v hodnotení ADFC až 5 hviezdičiek.

Cyklocesta vedie okolo známeho stepného jazera, preto môžete vyštartovať presne tam, kde sa vám to páči najviac. Rovinatý okruh má dĺžku 125 km (z toho 41,5 km po maďarskej strane jazera) a je vhodný pre všetkých – malé deti, cestných cyklistov i fanúšikov e-bicyklov.

Ak nechcete pokračovať po cyklotrase B10 cez Maďarsko a máte v úmysle trochu si výlet skrátiť a oddýchnuť si, využite prepravu kompou z prístavu v mestečku Mörbisch am See do mesta Illmitz (alebo naopak). S

tačí si kúpiť lístok, nalodiť sa aj s bicyklom, usadiť sa a vychutnávať si plavbu na druhý breh jazera, ktorá trvá približne 20 minút. Prirodzene, kompa poskytuje aj možnosť občerstviť sa.

  • Dĺžka: 125 km, z toho 41,5 km v Maďarsku
  • Etapy: 2 dni
  • Zaujímavosť: Jedinečné mokrade rozprestierajúce sa široko-ďaleko vám predstavia v Národnom parku Neusiedler See – Seewinkel.
  • Ubytovanie: 4 noci vrátane požičania bicykla na 3 dni už od 195 € – zobraziť ponuku
  • GPX trasy

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu