Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta v pohorí Rosalia

Krajina ako z obrázkovej knihy a oddych vo výborných podnikoch, ktoré ponúkajú poklady z regiónu.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta v pohorí Rosalia

Foto: ©Burgenland Tourismus GmbH/Christina Neubauer

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta v pohorí Rosalia

Krajina ako z obrázkovej knihy a oddych vo výborných podnikoch, ktoré ponúkajú poklady z regiónu.

Na cykloturistickej trase v pohorí Rosalia sa nebudete nudiť. Trasa rozprávkovou krajinou vás zavedie až do klenotníc hradu Forchtenstein. Na miestach s nádherným výhľadom si môžete dopriať zaslúženú prestávku.

Verným sprievodcom vám bude slnko a v šarmantných dedinkách s tradičnými reštauráciami s mladým vínom Heuriger si môžete dopriať oddych aj výborné občerstvenie.

Okruh dlhý 58 kilometrov vedie z veľkej časti cez Prírodný park Rosalia-Kogelberg, z kúpeľnej obce Bad Sauerbrunn cez Mattersburg, pri pahorku Marzer Kogel smerom na Schattendorf na maďarskej hranici a odtiaľ do Pöttelsdorfu, Sigleßu a naspäť do Bad Sauerbrunnu.

  • Dĺžka: 58 kilometrov
  • Povrch: asfaltový povrch, trasa vhodná pre rodiny s deťmi
  • Zaujímavosť: okružná trasa cez Prírodný park Rosalia-Kogelberg
  • Ubytovanie: 2 noci vrátane večere, Heurigenjause pohostenia a požičania e-biku už od 170 € – zobraziť ponuku
  • GPX trasy

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu