Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta v pohorí Rosalia

Krajina ako z obrázkovej knihy a oddych vo výborných podnikoch, ktoré ponúkajú poklady z regiónu.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta v pohorí Rosalia

Foto: ©Burgenland Tourismus GmbH/Christina Neubauer

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta v pohorí Rosalia

Krajina ako z obrázkovej knihy a oddych vo výborných podnikoch, ktoré ponúkajú poklady z regiónu.

Na cykloturistickej trase v pohorí Rosalia sa nebudete nudiť. Trasa rozprávkovou krajinou vás zavedie až do klenotníc hradu Forchtenstein. Na miestach s nádherným výhľadom si môžete dopriať zaslúženú prestávku.

Verným sprievodcom vám bude slnko a v šarmantných dedinkách s tradičnými reštauráciami s mladým vínom Heuriger si môžete dopriať oddych aj výborné občerstvenie.

Okruh dlhý 58 kilometrov vedie z veľkej časti cez Prírodný park Rosalia-Kogelberg, z kúpeľnej obce Bad Sauerbrunn cez Mattersburg, pri pahorku Marzer Kogel smerom na Schattendorf na maďarskej hranici a odtiaľ do Pöttelsdorfu, Sigleßu a naspäť do Bad Sauerbrunnu.

  • Dĺžka: 58 kilometrov
  • Povrch: asfaltový povrch, trasa vhodná pre rodiny s deťmi
  • Zaujímavosť: okružná trasa cez Prírodný park Rosalia-Kogelberg
  • Ubytovanie: 2 noci vrátane večere, Heurigenjause pohostenia a požičania e-biku už od 170 € – zobraziť ponuku
  • GPX trasy

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu