Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta po stopách Železnej opony

Pre svoju nedotknutosť a zaujímavú faunu i flóru sa pohraničný región často označuje ako Zelený pás.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta po stopách Železnej opony

Foto: ©Niederoesterreich Werbung/Franziska Consolati

akúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta po stopách Železnej opony

Pre svoju nedotknutosť a zaujímavú faunu i flóru sa pohraničný región často označuje ako Zelený pás.

Rakúska časť cyklocesty Iron Curtain Trail sa začína v dolnorakúskom Gmünde. Odtiaľ vedie pri regiónoch Waldviertel a Weinviertel na viac ako 405 kilometroch smerom do Bratislavy, pričom viackrát prekračuje hranicu s Českom.

Neďaleko za Bratislavou, v Kittsee, sa začína burgenlandský úsek, ktorý sa po 290 kilometroch končí v Inzenhofe. Iron Curtain Trail vás upúta nielen historickými zaujímavosťami, keďže vedie popri mnohých pamätníkoch, ale aj krásnou krajinou.

Tá sa totiž v pohraničí vyvíjala skoro nerušene, bez zásahov človeka. Okrem prírody a kulinárskych pôžitkov spája Cesta Železnej opony aj množstvo pamätníkov a múzeí, ktoré pripomínajú históriu rozdelenia Európy.

  • Dĺžka: 406 km
  • Etapy: 8 dní
  • Počet výškových metrov: 2 387 m stúpania, 2 777 m klesania
  • Štart: Gmünd
  • Cieľ: Bratislava alebo Hainburg
  • Zaujímavosť: Tradičné uličky s vínnymi pivnicami v dolnorakúskom regióne Weinviertel sú známe ochutnávkami vína a príjemnými reštauráciami s mladým vínom Heuriger.
  • Ubytovanie: 6 nocí na trase s raňajkami a občerstvením na cestu v dvojlôžkovej izbe už od 528 € – zobraziť ponuku
  • GPX Trasy

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu