Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta po stopách Železnej opony

Pre svoju nedotknutosť a zaujímavú faunu i flóru sa pohraničný región často označuje ako Zelený pás.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta po stopách Železnej opony

Foto: ©Niederoesterreich Werbung/Franziska Consolati

akúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta po stopách Železnej opony

Pre svoju nedotknutosť a zaujímavú faunu i flóru sa pohraničný región často označuje ako Zelený pás.

Rakúska časť cyklocesty Iron Curtain Trail sa začína v dolnorakúskom Gmünde. Odtiaľ vedie pri regiónoch Waldviertel a Weinviertel na viac ako 405 kilometroch smerom do Bratislavy, pričom viackrát prekračuje hranicu s Českom.

Neďaleko za Bratislavou, v Kittsee, sa začína burgenlandský úsek, ktorý sa po 290 kilometroch končí v Inzenhofe. Iron Curtain Trail vás upúta nielen historickými zaujímavosťami, keďže vedie popri mnohých pamätníkoch, ale aj krásnou krajinou.

Tá sa totiž v pohraničí vyvíjala skoro nerušene, bez zásahov človeka. Okrem prírody a kulinárskych pôžitkov spája Cesta Železnej opony aj množstvo pamätníkov a múzeí, ktoré pripomínajú históriu rozdelenia Európy.

  • Dĺžka: 406 km
  • Etapy: 8 dní
  • Počet výškových metrov: 2 387 m stúpania, 2 777 m klesania
  • Štart: Gmünd
  • Cieľ: Bratislava alebo Hainburg
  • Zaujímavosť: Tradičné uličky s vínnymi pivnicami v dolnorakúskom regióne Weinviertel sú známe ochutnávkami vína a príjemnými reštauráciami s mladým vínom Heuriger.
  • Ubytovanie: 6 nocí na trase s raňajkami a občerstvením na cestu v dvojlôžkovej izbe už od 528 € – zobraziť ponuku
  • GPX Trasy

Aktuality

11:35 Simča Kuchyňková dosiahla ďalšie pódiové umiestnenie vo svetovom pohári a naďalej je líderkou celkového hodnotenia.

V poradí 5. kolo svetového pohára v endure sa odjazdilo vo švajčiarskom Bellwalde a Simča Kuchyňková z tímu Okoeverywhere Racing je čo sa týka pódiových umiestnení v tejto sezóne stopercentná.

11:08 Pogačar dopuje, Vingegaard dopuje, všetci dopujú… Dopingoví „fanúšikovia“ cyklistiky sa opäť ozývajú.

Je úplne jedno, čo sa stane – ktokoľvek vyhrá, akýmkoľvek spôsobom – vždy dopuje. Takíto ľudia by vám neverili ani nos medzi očami a spochybnili by aj malú násobilku. Smutné je, že ich stále pribúda.

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Zavrieť reklamu