Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Mur

Výnimočne rôznorodá trasa vás zavedie z národného parku až do regiónu vína a termálnych kúpeľov.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Mur

Foto: ©Steiermark Tourismus/Tom Lamm

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta pri rieke Mur

Rôznorodá – to je prívlastok, ktorý najviac vystihuje Cyklocestu pri rieke Mur. Jej trasa vedie prírodou s úžasnou druhovou rozmanitosťou, ktorá je domovom viac ako 200 druhov vtákov, popri starých sedliackych dvoroch i majestátnych pohoriach.

Začiatok cyklocesty sa nachádza v Národnom parku Vysoké Taury a vedie prírodou s úžasnou druhovou rozmanitosťou, ktorá je domovom viac ako 200 druhov vtákov, popri starých sedliackych dvoroch i majestátnych pohoriach.

V strede cyklocesty leží kultúrna metropola Graz, ktorého historické centrum bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Cieľ cesty je Bad Radkersburg, leží uprostred regiónu vína a termálnych kúpeľov na juhovýchode Štajerska.

Cyklocesta pri rieke Mur je vynikajúco napojená na sieť verejnej dopravy, takže na ňu môžete nastúpiť kedykoľvek, alebo si ju rozdeliť na viacero dovoleniek.

  • Dĺžka: 359 km po Bad Radkersburg a 453 km do chorvátskeho Legradu
  • Zaujímavosť: Spoznajte Murauer Bier, jeden z najväčších súkromných pivovarov v Rakúsku. Proces varenia piva zažijete prakticky a celkom zblízka.
  • Ubytovanie: 6 nocí s raňajkami vrátane prepravy batožiny na trase už od 739 € – zobraziť ponuku
  • Stupeň obťažnosti: ľahký až stredne náročný
  • Časový plán: odporúčame naplánovať si jeden týždeň vrátane času na prehliadky

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu