Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Mur

Výnimočne rôznorodá trasa vás zavedie z národného parku až do regiónu vína a termálnych kúpeľov.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Mur

Foto: ©Steiermark Tourismus/Tom Lamm

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta pri rieke Mur

Rôznorodá – to je prívlastok, ktorý najviac vystihuje Cyklocestu pri rieke Mur. Jej trasa vedie prírodou s úžasnou druhovou rozmanitosťou, ktorá je domovom viac ako 200 druhov vtákov, popri starých sedliackych dvoroch i majestátnych pohoriach.

Začiatok cyklocesty sa nachádza v Národnom parku Vysoké Taury a vedie prírodou s úžasnou druhovou rozmanitosťou, ktorá je domovom viac ako 200 druhov vtákov, popri starých sedliackych dvoroch i majestátnych pohoriach.

V strede cyklocesty leží kultúrna metropola Graz, ktorého historické centrum bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Cieľ cesty je Bad Radkersburg, leží uprostred regiónu vína a termálnych kúpeľov na juhovýchode Štajerska.

Cyklocesta pri rieke Mur je vynikajúco napojená na sieť verejnej dopravy, takže na ňu môžete nastúpiť kedykoľvek, alebo si ju rozdeliť na viacero dovoleniek.

  • Dĺžka: 359 km po Bad Radkersburg a 453 km do chorvátskeho Legradu
  • Zaujímavosť: Spoznajte Murauer Bier, jeden z najväčších súkromných pivovarov v Rakúsku. Proces varenia piva zažijete prakticky a celkom zblízka.
  • Ubytovanie: 6 nocí s raňajkami vrátane prepravy batožiny na trase už od 739 € – zobraziť ponuku
  • Stupeň obťažnosti: ľahký až stredne náročný
  • Časový plán: odporúčame naplánovať si jeden týždeň vrátane času na prehliadky

Aktuality

17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu