Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Enžská cyklocesta

Enžská cyklocesta vedie pozdĺž Enže, pri Dachsteine a cez Národný park Gesäuse v Štajersku až k Dunaju. Trasa má celkovú dĺžku 263 km a prevýšenie 1433 m.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Enžská cyklocesta

Foto: ©Sebastian Canaves/Off The Path/www.off-the-path.com ©Niederoesterreich Werbung/Franziska Consolati

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Enžská cyklocesta

Enžská cyklocesta vedie pozdĺž Enže, pri Dachsteine a cez Národný park Gesäuse v Štajersku až k Dunaju.

Trasu popri rieke si vychutnajú najmä tí, ktorí si chcú užiť aj kultúru a kulinárske špeciality.

Počas cesty rieka Enža stále mení svoj vzhľad. Najprv je pomalá a pokojná, no v Národnom parku Gesäuse sa z nej stane divoká riava, aby znova ukázala svoju miernu tvár prv, než sa vleje do Dunaja.

Cyklistov rieka sprevádza podmanivou prírodou národného parku a historickými mestami, ako sú Radstadt a Steyr. Trasa sa začína pri salzburskom Flachau a vedie cez Národný park Gesäuse v Štajersku a Vápencové Alpy v Hornom Rakúsku.

S výhľadom na Dachstein a ďalšie impozantné vrchy tak na bicykli zdoláte tri rakúske spolkové krajiny. Ak uprednostňujete pohodové tempo, naplánujte si na cestu asi jeden týždeň.

  • Dĺžka: 263 km
  • Prevýšenie: 1433 m
  • Etapy: 8 dní
  • Náročnosť: Stredne náročná, niektoré etapy (cez Gesäuse a Vápencové Alpy) vedú po cestných komunikáciách, ktoré nie sú vhodné pre deti!
  • Zaujímavosť: Ak sa chcete dobre najesť, zavítajte do podnikov s certifikátom Bett & Bike cykloklubu ADFC, ktoré vás nadchnú svojou láskou k dobrému jedlu.
  • Ubytovanie: 7 nocí vrátane raňajok už od 665 € –  zobraziť ponuku
  • Stiahnuť GPX trasy

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu