Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Drávska cyklocesta

Vydajte sa cez Taliansko, Rakúsko, Slovinsko a Chorvátsko – popri vode a kultúrnych skvostoch.
Martin Sarvaš
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Drávska cyklocesta

Foto: ©Österreich Werbung/Martin Steinthaler

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Drávska cyklocesta

Drávska cyklocesta je skutočne rôznorodá. Jej trasa vedie cez prekrásnu prírodu, ktorá cyklistom vyráža dych: strmé skalné útvary Dolomitov ostro kontrastujú s idylickými údoliami, ako je Rosental – a to všetko za sprievodu mohutného toku rieky Drávy.

Spája pulzujúce mestá, ako sú Villach a Maribor, s tradičnými dedinkami. Dovolenkári tak môžu na dvoch kolesách preskúmať štyri krajiny a spoznať ich kultúrne i kulinárske skvosty.

Drávska cyklotrasa, ktorá vedie po južnej strane Álp a popri Dráve, sa začína v Taliansku pri troch štítoch nazývaných Drei Zinnen. Prvá etapa vedie do Lienzu a odtiaľ do Spittalu a Villachu v Korutánsku.

Potom prejdú cyklisti cez Rosental do historického údolia Jauntal (po slovinsky Podjuna) a cez obec Lavamünd do Dravogradu. Ďalšou zastávkou je slovinské univerzitné mesto Maribor.

Tu sa začínajú diaľavy panónskych nížin a cyklotrasa sa končí pri chorvátskom Varaždíne. Dovolenkári tak môžu na dvoch kolesách preskúmať štyri krajiny a spoznať ich kultúrne i kulinárske skvosty.

  • Dĺžka: 510 km
  • Etapy: 7 dní
  • Povrch: 50 % asfalt, 50 % jemný štrk
  • Zaujímavosť: Trasa získala ocenenie ADFC a je tak prvá certifikovaná cyklotrasa pre e-bicykle s 5 hviezdičkami v Európe.
  • Ubytovanie: 6 nocí vrátane prepravy batožiny medzi hotelmi na trase z východného Tirolska k jazeru Klopeiner See už od 539 € – zobraziť  ponuku
  • Detaily trasy

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu