Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Drávska cyklocesta

Vydajte sa cez Taliansko, Rakúsko, Slovinsko a Chorvátsko – popri vode a kultúrnych skvostoch.
Martin Sarvaš
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Drávska cyklocesta

Foto: ©Österreich Werbung/Martin Steinthaler

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Drávska cyklocesta

Drávska cyklocesta je skutočne rôznorodá. Jej trasa vedie cez prekrásnu prírodu, ktorá cyklistom vyráža dych: strmé skalné útvary Dolomitov ostro kontrastujú s idylickými údoliami, ako je Rosental – a to všetko za sprievodu mohutného toku rieky Drávy.

Spája pulzujúce mestá, ako sú Villach a Maribor, s tradičnými dedinkami. Dovolenkári tak môžu na dvoch kolesách preskúmať štyri krajiny a spoznať ich kultúrne i kulinárske skvosty.

Drávska cyklotrasa, ktorá vedie po južnej strane Álp a popri Dráve, sa začína v Taliansku pri troch štítoch nazývaných Drei Zinnen. Prvá etapa vedie do Lienzu a odtiaľ do Spittalu a Villachu v Korutánsku.

Potom prejdú cyklisti cez Rosental do historického údolia Jauntal (po slovinsky Podjuna) a cez obec Lavamünd do Dravogradu. Ďalšou zastávkou je slovinské univerzitné mesto Maribor.

Tu sa začínajú diaľavy panónskych nížin a cyklotrasa sa končí pri chorvátskom Varaždíne. Dovolenkári tak môžu na dvoch kolesách preskúmať štyri krajiny a spoznať ich kultúrne i kulinárske skvosty.

  • Dĺžka: 510 km
  • Etapy: 7 dní
  • Povrch: 50 % asfalt, 50 % jemný štrk
  • Zaujímavosť: Trasa získala ocenenie ADFC a je tak prvá certifikovaná cyklotrasa pre e-bicykle s 5 hviezdičkami v Európe.
  • Ubytovanie: 6 nocí vrátane prepravy batožiny medzi hotelmi na trase z východného Tirolska k jazeru Klopeiner See už od 539 € – zobraziť  ponuku
  • Detaily trasy

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu