Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp

Vydajte sa na rakúske cyklocesty podľa dobre známeho hesla: Keď je cesta cieľom.
Martin Sarvaš
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn –  520 kilometrov v srdci Álp

Foto: ©Tirol Werbung/Frank Bauer

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta pri rieke Inn

Prejsť cez Alpy zo západu na východ bez námahy? Čo znie ako utópia, je predsa len možné.

Ak vám predstava prechodu cez strmé alpské priesmyky hatí túžbu zdolať Alpy, dajte sa nahovoriť na Innskú cyklotrasu a vychutnajte si ich zo sedla bicykla takmer bez námahy.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn. Zažite Alpy na bicykli.

Od drsnej, mystickej alpskej panorámy Švajčiarska a Tirolska Oberland cez široké tirolské údolie Inn, vždy s nádhernými horami naľavo a napravo, až po ploché, niekedy kopcovité úpätia Álp v Bavorsku a Hornom Rakúsku a cez nádhernú lužnú krajinu do cieľa – fascinujúceho Passau.

520 km postupného klesania

Cyklocesta pri Inne sleduje rieku od jej prameňa až k ústiu. Na začiatku jej trasu sprevádza tajuplný svet Álp tirolskej vysočiny v údolí Innu. Následne prejde krajina do príjemných vĺn čiastočne rovinatého, čiastočne kopcovitého Predalpia v Hornom Rakúsku a skončí v Passau, kde sa Inn vlieva do Dunaja.

Cyklocesta vedie z veľkej časti po prúde rieky, preto nie je náročná a je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Ľahké prevody si vyžaduje iba prvá etapa vo Švajčiarsku. Na cyklocestu si naplánujte ideálne 10 až 12 dní.

  • Dĺžka: 520 km
  • Prevýšenie: 1825 m
  • Etapy: 10 až 12 dní
  • Stiahnuť GPX
  • Zaujímavosť: Cyklocesta vedie zväčša po prúde rieky, preto ju ľahko zvládnu aj rodiny s deťmi. Prevýšenia prekonáva iba jej prvá časť vo Švajčiarsku.
  • Ubytovanie: Tirolsko à la carte: 3 noci vo 4-hviezdičkovom hoteli už od 459 € – pozrieť ponuku

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu