Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp

Vydajte sa na rakúske cyklocesty podľa dobre známeho hesla: Keď je cesta cieľom.
Martin Sarvaš
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn –  520 kilometrov v srdci Álp

Foto: ©Tirol Werbung/Frank Bauer

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Cyklocesta pri rieke Inn

Prejsť cez Alpy zo západu na východ bez námahy? Čo znie ako utópia, je predsa len možné.

Ak vám predstava prechodu cez strmé alpské priesmyky hatí túžbu zdolať Alpy, dajte sa nahovoriť na Innskú cyklotrasu a vychutnajte si ich zo sedla bicykla takmer bez námahy.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn. Zažite Alpy na bicykli.

Od drsnej, mystickej alpskej panorámy Švajčiarska a Tirolska Oberland cez široké tirolské údolie Inn, vždy s nádhernými horami naľavo a napravo, až po ploché, niekedy kopcovité úpätia Álp v Bavorsku a Hornom Rakúsku a cez nádhernú lužnú krajinu do cieľa – fascinujúceho Passau.

520 km postupného klesania

Cyklocesta pri Inne sleduje rieku od jej prameňa až k ústiu. Na začiatku jej trasu sprevádza tajuplný svet Álp tirolskej vysočiny v údolí Innu. Následne prejde krajina do príjemných vĺn čiastočne rovinatého, čiastočne kopcovitého Predalpia v Hornom Rakúsku a skončí v Passau, kde sa Inn vlieva do Dunaja.

Cyklocesta vedie z veľkej časti po prúde rieky, preto nie je náročná a je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Ľahké prevody si vyžaduje iba prvá etapa vo Švajčiarsku. Na cyklocestu si naplánujte ideálne 10 až 12 dní.

  • Dĺžka: 520 km
  • Prevýšenie: 1825 m
  • Etapy: 10 až 12 dní
  • Stiahnuť GPX
  • Zaujímavosť: Cyklocesta vedie zväčša po prúde rieky, preto ju ľahko zvládnu aj rodiny s deťmi. Prevýšenia prekonáva iba jej prvá časť vo Švajčiarsku.
  • Ubytovanie: Tirolsko à la carte: 3 noci vo 4-hviezdičkovom hoteli už od 459 € – pozrieť ponuku

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu