Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Korutánsky jazerný okruh

Okruh od jazera Weissensee ku Klopeiner See vedie popri desiatich jazerách a dvoch riekach. Skrátka – raj pre milovníkov vody!
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Korutánsky jazerný okruh

Foto: ©Kärnten Werbung/Gert Perauer

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Korutánsky jazerný okruh

Zdroj: visitcarinthia.at

Horská panoráma ako z rozprávky a k tomu trblietavá tyrkysovomodrá vodná hladina lákajúca na kúpanie.

Na 400 kilometrov dlhý okruh môžete vyštartovať z Villachu, ktorý má výhodnú dopravnú polohu a je považovaný za „hlavné korutánske mesto cyklistov“.

Prevažne rovinatá trasa vedie po samostatných, vynikajúco značených cyklochodníkoch.

Vďaka cestám s minimálnou premávkou, 20 jazerám a brehom riek Dráva a Gail sa na Korutánskom jazernom okruhu môžete tešiť na úchvatnú prírodu i kulinárske pôžitky.

Na celú trasu by ste si mali naplánovať štyri až sedem dní, pričom jej západnú a východnú časť v tvare osmičky je možné prejsť nezávisle a to aj na elektrobicykli.

  • Dĺžka: 400 km
  • Etapy: 6 až 8 dní
  • Rent e-bike: Najväčšia požičovňa bicyklov pre turistov v Rakúsku. Bicykle všetkých typov si môžete požičať a vrátiť v 50 požičovniach v celom Korutánsku.
  • Ubytovanie: 7 nocí s prepravou batožiny medzi hotelmi na cyklotrase už od 689 € – zobraziť ponuku
  • GPX Trasy

Aktuality

14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

10:56 Romain Bardet ukončí kariéru na ceste, ale predĺžil zmluvu s tímom DSM a chce sa sústrediť na gravelové preteky.

33-ročný Francúz chce skončiť s cestnou cyklistikou v lete 2025.

Včera 18:54 Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

Zavrieť reklamu