Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Korutánsky jazerný okruh

Okruh od jazera Weissensee ku Klopeiner See vedie popri desiatich jazerách a dvoch riekach. Skrátka – raj pre milovníkov vody!
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Korutánsky jazerný okruh

Foto: ©Kärnten Werbung/Gert Perauer

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Korutánsky jazerný okruh

Zdroj: visitcarinthia.at

Horská panoráma ako z rozprávky a k tomu trblietavá tyrkysovomodrá vodná hladina lákajúca na kúpanie.

Na 400 kilometrov dlhý okruh môžete vyštartovať z Villachu, ktorý má výhodnú dopravnú polohu a je považovaný za „hlavné korutánske mesto cyklistov“.

Prevažne rovinatá trasa vedie po samostatných, vynikajúco značených cyklochodníkoch.

Vďaka cestám s minimálnou premávkou, 20 jazerám a brehom riek Dráva a Gail sa na Korutánskom jazernom okruhu môžete tešiť na úchvatnú prírodu i kulinárske pôžitky.

Na celú trasu by ste si mali naplánovať štyri až sedem dní, pričom jej západnú a východnú časť v tvare osmičky je možné prejsť nezávisle a to aj na elektrobicykli.

  • Dĺžka: 400 km
  • Etapy: 6 až 8 dní
  • Rent e-bike: Najväčšia požičovňa bicyklov pre turistov v Rakúsku. Bicykle všetkých typov si môžete požičať a vrátiť v 50 požičovniach v celom Korutánsku.
  • Ubytovanie: 7 nocí s prepravou batožiny medzi hotelmi na cyklotrase už od 689 € – zobraziť ponuku
  • GPX Trasy

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu cyklisti s defibrilátorom pretekať? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu