Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Tauernská cyklocesta

Tauernská cyklocesta vás prevedie cez Salzbursko a Horné Rakúsko popri veľkých riekach a Krimmelských vodopádoch až do magického mesta Salzburg.
Martin Sarvaš
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Tauernská cyklocesta

Foto: ©SalzburgerLand Tourismus/Tom Son

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Tauernská cyklocesta

Tauernská cyklocesta vás prevedie cez Salzbursko a Horné Rakúsko popri veľkých riekach a Krimmelských vodopádoch až do magického mesta Salzburg.

Tauernská cyklocesta za svoje meno vďačí pohoriu Vysoké Taury a patrí i pre svoju rozmanitosť k najobľúbenejším cyklocestám v Európe.

Viac ako  300-kilometrová trasa prepája miesta s úžasnou energiou, ako sú mohutné Krimmelské vodopády a tajuplný svet hôr vo Vysokých Tauroch, s kultúrnymi zážitkami v Mozartovom meste Salzburg alebo vo Svete soli v Hallein.

Ak milujete dobré jedlo a pitie, určite si prídete na svoje. Gurmáni na bicykli sa môžu tešiť na viac ako 100 podnikov Via Culinaria, kde im s radosťou ponúknu obľúbené salzburské špeciality.

  • Dĺžka: 310 km
  • Etapy: 7 dní
  • Povrch: 95 % cyklochodníky a vedľajšie cesty s riedkou premávkou
  • Zaujímavosť: Krimmelské vodopády sú najväčšie nielen v Rakúsku, ale tiež v celej Európe. Tento nádherný prírodný úkaz nájdete západne od mestečka Zell am See.
  • Ubytovanie: 6 nocí na trase z Krimmla cez Salzburg až do Schärdingu nad Innom už od 669 € – zobraziť ponuku
  • Mapa: Tauernská cyklocesta

Aktuality

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Zavrieť reklamu