Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Dunajský cyklochodník

Vedie naprieč Horným a Dolným Rakúskom, patrí k najobľúbenejším v Európe a v roku 2022 oslávil 40. výročie.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Dunajský cyklochodník

Foto: ©CMVisuals

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Dunajský cyklochodník

Vedie naprieč Horným a Dolným Rakúskom, patrí k najobľúbenejším v Európe a v roku 2022 oslávil 40. výročie.

Okrem veľkých a svetoznámych miest Passau, Linec a Viedeň, ktoré ležia na trase popri Dunaji, môžete navštíviť aj menšie mestečká a obce s nemenej zaujímavou históriou.

Začiatok cyklocesty kopírujúcej tok Dunaja na viac ako 330 kilometroch sa nachádza v nemeckom pohraničnom meste Passau. Alternatívne môžete vyraziť aj z mesta Schärding am Inn a do Passau vás po 16 km privedie Cyklocesta pri rieke Inn.

Z Passau potom prídete – zväčša po jednom alebo druhom brehu Dunaja – cez Linec až do Viedne. Prejdete pritom cez vinohradnícky región Wachau a tiež popri mnohých kláštoroch, hradoch a ruinách.

Trasa vedie väčšinou po dobre vybudovaných cyklochodníkoch, čiastočne cez pokojné dediny, čiastočne po vlečných chodníkoch.

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu