Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Rajská cyklotrasa v južnom Burgenlande

Tento cyklistický okruh vás zavedie do kopcov južného Burgenlandu a ku kultúrnym aj kulinárskym zážitkom.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Rajská cyklotrasa v južnom Burgenlande

Foto: © TVB Oberwart/Fotografie RobertB

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Rajská cyklotrasa v južnom Burgenlande

Tento cyklistický okruh vás zavedie do kopcov južného Burgenlandu a ku kultúrnym aj kulinárskym zážitkom.

Krásna príroda a pohoda tu sprevádzajú cyklistov pri každom šliapnutí do pedálov. Trasa vedie cez mierne kopce prírodných parkov a čiastočne i popri hranici s Maďarskom, je však rôznorodá – rovinatejšie úseky sú pohodové, ale kopcovité pasáže pomerne náročné.

Športovcom ponúknu cyklistické vyžitie a tým, ktorí chcú menej výziev, odporúčame vziať si e-bike. Ak si radi doprajete pohárik dobrého vínka, či chcete ochutnávať miestne špeciality, je pre vás Rajská cyklotrasa absolútne ideálna.

Okruh vedie cez tri prírodné parky, vinohrady, popri potokoch, jazerách, hradoch a zámkoch. Keďže trasa prechádza mierne kopcovitým terénom, je ideálna pre e-bicykle, ktoré si môžete požičať priamo pri cykloceste.

  • Dĺžka: 260 km
  • Etapy: 6
  • Povrch: 90 % asfalt, 10 % jemný štrk
  • Zaujímavosť: Pred cyklovýletom sa určite zastavte na hrade Lockenhaus, ktorý bol sídlom templárov, Bátoričky a momentálne v ňom sídlia prevažne netopiere.
  • Ubytovanie: 5 nocí s raňajkami a prepravou batožiny na trase v južnom Burgenande už od 595 € – zobraziť ponuku
  • GPX Trasy

Aktuality

17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu