Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Kam na bike

Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Rajská cyklotrasa v južnom Burgenlande

Tento cyklistický okruh vás zavedie do kopcov južného Burgenlandu a ku kultúrnym aj kulinárskym zážitkom.
Biker
Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Rajská cyklotrasa v južnom Burgenlande

Foto: © TVB Oberwart/Fotografie RobertB

Rakúske cyklocesty za pôžitkami si dokonale užijete: Môžete sa tešiť na vynikajúco vybudovanú sieť cyklochodníkov, útulné ubytovanie a historické pamiatky popri trase.

Vysadnite na bicykel a vyberte sa v pohodovom tempe na cestu popri riekach, vinohradoch a cez malebné dediny. Rakúsko ponúka niekoľko stoviek kilometrov cyklotrás plných pôžitkov v rovinatom i kopcovitom teréne, ktoré môžete zdolávať aj na elektrobicykli.

Najkrajšie je, samozrejme, spoznávať zaujímavosti krajiny spoločne, pričom o ubytovanie pri cykloceste nie je núdza. Rakúsko je ideálne miesto, kde svojich priateľov môžete sledovať aj offline. Pretože taká je cyklistika za pôžitkami po rakúsky.

Všetko o dovolenke na bicykli v Rakúsku sa dozviete na: austria.info/cyklistika.

Rajská cyklotrasa v južnom Burgenlande

Tento cyklistický okruh vás zavedie do kopcov južného Burgenlandu a ku kultúrnym aj kulinárskym zážitkom.

Krásna príroda a pohoda tu sprevádzajú cyklistov pri každom šliapnutí do pedálov. Trasa vedie cez mierne kopce prírodných parkov a čiastočne i popri hranici s Maďarskom, je však rôznorodá – rovinatejšie úseky sú pohodové, ale kopcovité pasáže pomerne náročné.

Športovcom ponúknu cyklistické vyžitie a tým, ktorí chcú menej výziev, odporúčame vziať si e-bike. Ak si radi doprajete pohárik dobrého vínka, či chcete ochutnávať miestne špeciality, je pre vás Rajská cyklotrasa absolútne ideálna.

Okruh vedie cez tri prírodné parky, vinohrady, popri potokoch, jazerách, hradoch a zámkoch. Keďže trasa prechádza mierne kopcovitým terénom, je ideálna pre e-bicykle, ktoré si môžete požičať priamo pri cykloceste.

  • Dĺžka: 260 km
  • Etapy: 6
  • Povrch: 90 % asfalt, 10 % jemný štrk
  • Zaujímavosť: Pred cyklovýletom sa určite zastavte na hrade Lockenhaus, ktorý bol sídlom templárov, Bátoričky a momentálne v ňom sídlia prevažne netopiere.
  • Ubytovanie: 5 nocí s raňajkami a prepravou batožiny na trase v južnom Burgenande už od 595 € – zobraziť ponuku
  • GPX Trasy

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu