Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tachometre

Test: GPS cyklopočítač Mio Cyclo 405 HC

Navigácia funguje perfektne. Dokonca do každej odbočky postupne odrátava vzdialenosť.
Hodnotenie: 3/5
399
Biker

Hodnotenie: Má výborné užívateľské rozhranie, no k tomu aj zopár nedostatkov.

Plusy:

 • Vynikajúce užívateľské rozhranie
 • Kvalitný displej

Mínusy:

 • Nedokáže priamo nahrávať výjazdy
 • Občas ukazuje nepresnú polohu
 • Nekvalitný držiak

Kúpte, ak: Chcete GPS, ktorý sa ľahko nastavuje aj ovláda.

Čo my na to: Dokonalý GPS pre technofóbov.

Mio očividne kládol dôraz najmä na jednoduchosť ovládania. Na spojazdnenie tohto GPS si budete musieť stiahnuť do počítača softvér a prihlásiť sa do webovej aplikácie MioShare. Tam môžete zadať všetky osobné údaje aj prepojiť MioShare s akoukoľvek ďalšou platformou – napríklad Stravou. Súčasťou webstránky je aj výborný plánovač trasy, ktorý vie vytvorený výlet rovno nahrať do zariadenia.

Pripojenie ďalších senzorov je veľmi jednoduché. My sme k nemu pripojili merač výkonu, snímač tepu aj priložený senzor rýchlosti a kadencie. K bicyklu s radením SRAM sme sa však, žiaľ, nedokázali pripojiť vôbec.

Na hlavnej obrazovke nájdete šesť rôznych ikoniek: pod Navigate nájdete uložené GPX trasy alebo sa môžete nechať naviesť k nejakej zaujímavosti na mape. V History sa nachádzajú predchádzajúce výjazdy. Surprise Me je zas zaujímavá funkcionalita, do ktorej stačí zadať požadovanú dlžku výjazdu, a zariadenie samo vymyslí tri rôzne okruhy po okolí. Pod položkou Workout môžete vytvoriť nejaký tréning na základe požadovanej vzdialenosti, času, kalorického výdaja, tepu alebo tepových zón.

Na satelity sa chytí za približne minútu. Navigácia funguje perfektne. Dokonca do každej odbočky postupne odrátava vzdialenosť. Je preto trochu škoda, že zobrazovanie polohy až také presné nie je a občas sa výrazne sekne. Pokiaľ ide o dátové polia, môžete ich mať zobrazených osem na troch rôznych obrazovkách. Štvrtá je tá s mapou a piata zobrazuje perfektné topografické údaje o výjazde. Dozviete sa aj aktuálne percento stúpania, aj koľko vám ešte zostáva nastúpať výškových metrov.

Ak do zariadenia nahráte súbor GPX, podobné povzbudenie vám ponúknu aj mapy. Tam môžete vidieť aktuálnu rýchlosť a odpočítavanie zostávajúcej vzdialenosti do konca výjazdu. Výdrž batérie je slušná – v porovnaní s udávanými 15 hodinami sme s pripojenými senzormi a radením a zapnutou navigáciou vyžmýkali niečo cez 10.

Najsilnejšou stránkou tohto GPS je určite skvelé užívateľské rozhranie a inovatívne spôsoby, ako jazdcovi podať zaujímavé dáta. Jediným nedostatkom je, že hoci má Bluetooth aj ANT+ modul a vie na displeji zobrazovať notifikácie z telefónu, nič nevie poslať naspäť. Po výjazdoch ho tak budete musieť manuálne pripojiť k počítaču a až tak nahrať danú jazdu na MioShare a Stravu.

Špecifikácia

 • Hmotnosť: 186 g
 • Rozmery: 128 mm × 72 mm × 20 mm
 • Rozmery displeja: 53 mm × 87 mm
 • Typ displeja: farebný dotykový 360 × 600
 • Čo je v krabici: držiak na riadidlá, micro USB kábel, snímač tepu, snímač rýchlosti/kadencie
 • Vodeodolnosť: IPX7
 • Pamäť: 8 GB
 • Udávaná výdrž batérie: 15 hodín
 • www.mio.com

Pokračovať na testy GPS cyklopočítačov:

 

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu