Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tachometre

Test: GPS cyklopočítač Wahoo Elemnt Bolt

To, že zariadenie je závislé od smartfónu, je síce super, no musíte rátať s Wi-Fi.
Hodnotenie: 4/5
239
Biker

Hodnotenie: Výkonný a pritom malý GPS ideálny pre pretekárov.

Plusy:

 • Úctyhodná výdrž batérie
 • Malé rozmery
 • Množstvo dátových polí

Mínusy:

 • Trochu hrubé tlačidlá

Kúpte, ak . . . Chcete GPS najmä na zaznamenávanie a analýzu tréningov.

Čo my na to: Ak pretekáte, za výbornú cenu dostanete naozaj skvelý prístroj.

Prvotné nastavenie Boltu je veľmi jednoduché – stačí si do telefónu stiahnuť aplikáciu, naskenovať QR kód na zariadení a ísť jazdiť. Synchronizuje sa so smartfónom, samo si sťahuje aktualizácie a k prídavným senzorom (Bluetooth Low Energy aj ANT+) sa pripojí okamžite. Smartfón zabezpečuje aj plánovanie trás. Alternatívne môžete jednoducho zvoliť destináciu a nechať aplikáciu samú nájsť vhodnú trasu. Horšie je, že vytvorené trasy nemôžete nijak prispôsobovať a na výber dostanete len medzi vonkajšou alebo vnútornou aktivitou, nie typom bicykla. Ak chcete o niečo presnejšie trasy, nahrať sa dajú aj tie zo Stravy či Komootu.

Zariadenie ponúka aj množstvo rôznych typov tréningov, ako sú FTP testy, také zamerané na výšľapy, zmiešané a šprintérske tréningy. Všetky boli naprogramované v spolupráci s profesionálnym tímom Ineos. Spojenie s GPS sieťou je rýchle. Trvá od 47 do 55 sekúnd.

Wahoo v promomateriáloch kladie dôraz aj na aerodynamiku. Tvrdí, že Bolt je až o 50 percent efektívnejší ako starý Garmin 520, čo vraj môže ušetriť až 1,5 wattu alebo 12,6 sekundy na 40 kilometrov pri 34 km/h. V držiaku je aj ďalšia skrutka, pomocou ktorej sa dá počítač permanentne spojiť s úchytom. Dôvodom je oficiálne predpretekové váženie bicykla, ktoré rozlišuje medzi odnímateľnými a permanentne namontovanými doplnkami. To, že zariadenie je do veľkej miery závislé od smartfónu, je síce mimoriadne užívateľsky príťažlivé, no zároveň musíte rátať s tým, že budete potrebovať Wi-Fi spojenie a nabitý telefón, ak chcete do zariadenia dostať nejakú trasu.

Pokiaľ ide o zaznamenávanie vlastných výkonov, ide o veľmi dobrú voľbu. Pokiaľ však ide o navigáciu, na trhu sú aj podstatne lepší konkurenti. Monochromatický displej na zobrazenie okresiek úplne stačí, no v centre mesta ho napĺňa neprehľadný chaos čiar. Prekresľovanie máp je trochu pomalé a z času na čas časť mapy vypadne. Displej je podsvietený, čo síce pomáha v šere, no má výrazný vplyv na výdrž batérie. Tú výrobca udáva na 15 hodín. Nám sa podarilo z neho vydolovať 12 – 13 h so zapnutým indikátorom zaradeného prevodu, pripojeným meračom výkonu a so zobrazovaním notifikácií. LED diódy nad displejom slúžia ako rýchly indikátor naplnenia cieľa danej jazdy – či už ide o rýchlosť, kadenciu, výkon, alebo ďalšie veľmi užitočné ukazovatele.

Špecifikácia:

 • Hmotnosť: 61,4 g
 • Rozmery: 73 mm × 48 mm × 20 mm
 • Rozmery displeja: 45 mm × 34 mm
 • Typ displeja: monochromatický LCD
 • Čo je v krabici: držiak na riadidlá, predsunutý držiak, micro USB kábel
 • Vodeodolnosť: IPX7
 • Pamäť: neudaná
 • Udávaná výdrž batérie: 15 hodín
 • eu.wahoofitness.com

Pokračovať na testy GPS cyklopočítačov:

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu