Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tachometre

Test: GPS cyklopočítač Sigma ROX 12.0

Dotykový displej je jasný a prehľadný a celé zariadenie beží na operačnom systéme Android.
Hodnotenie: 3.5/5
399
Biker

Hodnotenie: Mimoriadne výkonný GPS s jednými z najlepších máp na trhu.

Plusy:

 • Výnimočne detailné mapy
 • Intuitívna obsluha
 • Výborný displej

Mínusy:

 • K smartfónu sa nedá pripojiť cez Bluetooth

Kúpte, ak . . . Vám záleží najmä na kvalite displeja a detailných mapách.

V balení toho dostanete naozaj veľa: kvalitný predsunutý držiak, štandardný držiak na riadidlá, hrudný snímač tepu, senzor rýchlosti (kadencie a dlhý USB kábel.

Výborný prvý dojem pokračuje aj po zapnutí. Dotykový displej s vysokým rozlíšením je jasný a prehľadný a celé zariadenie beží na operačnom systéme Android. Vďaka tomu funguje úplne nezávisle od vášho smartfónu. Jediné spojenie je s cloudom a prebieha prostredníctvom aplikácie Sigma Link dostupnej tak na iOS, ako aj Androide. Výjazdy tak dokáže automaticky nahrať na Stravu. Aplikácia Sigma Link ponúka len základnú funkcionalitu – slúži len ako databáza  zaznamenaných aktivít a trás zo zariadenia, ako aj prepojených aplikácií, ako je Komoot, GPSies či Mytracks. Upload trás do zariadenia cez Bluetooth, žiaľ, možný nie je. Okrem smartfónovej aplikácie je tu aj webový program Sigam Data Centre, kde nájdete o niečo rozsiahlejšiu analýzu svojich výsledkov.

Konektivita so senzormi je veľmi rýchla, rovnako ako spojenie s GPS satelitmi, ktoré nám trvalo vždy len okolo 20 sekúnd.

Pri navigácii používa detailné mapy z OpenStreetMap s rozsiahlymi sekciami. Je tiež plne kompatibilné s TrainingPeaks, Stravou, Kommootom aj GPSies.

Navigácia je perfektná. Vyhľadávanie funguje veľmi dobre. Trasy sa dajú vytvoriť na základe adresy, nejakej zaujímavosti, GPS koordinátov či bodu na mape. Trasovať môžete aj pomocou pridávaním bodov na dotykom ovládanej mape. Zariadenie následne zvolí najbližšie vhodné cesty (alebo traily, ak ste v terénnom móde), ktoré spájajú dané body. Ukáže vám dokonca aj stúpania na trase. Mapy sú veľmi detailné a rýchlo rotujú podľa toho, ktorým smerom práve idete. Ak sa od predvolenej trasy odchýlite, Rox vás rýchlo navedie naspäť.

Zariadenie splňa štandard IP67 pre vodeodolnosť. To znamená, že ho môžete ponoriť do meter hlbokej vody na 30 minút. To je celkom odvážne tvrdenie vzhľadom na to, že porty v spodnej časti skrývajú len odnímateľné gumené krytky.

Udávaná výdrž batérie je 16 hodín. Ak by ste zariadenie používali len tak, ako je, možno by sa vám to podarilo.

S kompletnou armádou pripojených senzorov a zapnutou navigáciou nás však na nízky stav batérie upozornilo už po siedmich hodinách.

Špecifikácia

 • Hmotnosť: 125,6 g
 • Rozmery: 60 mm × 115 mm × 18 mm
 • Rozmery displeja: 65 mm × 40 mm
 • Typ displeja: farebný dotykový
 • Čo je v krabici: držiak na riadidlá, predsunutý držiak, hrudný snímač tepu, micro USB kábel, snímač rýchlosti/kadencie
 • Vodeodolnosť: IP67
 • Pamäť: 8 GB rozšíriteľná na 32 GB (SD karta)
 • Udávaná výdrž batérie: 16 hodín
 • www.sigmasport.com

Pokračovať na testy GPS cyklopočítačov:

 

 

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu