Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tachometre

Test: GPS cyklopočítač Stages Dash M50

Displej má perfektné rozlíšenie, ktorým ďaleko prekoná všetky ostatné v tomto teste.
Hodnotenie: 3/5
239
Biker

Hodnotenie: Výborná tréningová pomôcka, ak sa dokážete preniesť cez ťarbavú obsluhu.

Plusy:

 • Dobrá výdrž batérie
 • Výborný displej s vysokým jasom

Mínusy:

 • Neintuitívna obsluha
 • Nepresné meranie percenta stúpania

Kúpte, ak . . . Chcete trénovať s dôrazom na výkon a tep.

Čo my na to: Ideálny sparingový partner na tréningy, ktorý však má zopár múch.

Obsluha tohto GPS pripomína Wahoo Bolt na vedľajšej strane. Všetko totiž ovládajú veľké tlačidlá pod malým podsvieteným displejom. Tento však má perfektné rozlíšenie, ktorým ďaleko prekoná všetky ostatné v tomto teste. Dokáže dokonca aj automaticky meniť jas. Veľmi prehľadne zobrazuje jednotlivé dátové polia rovnako ako naozaj detailné mapy. Keďže však je displej celkom malý, zorientovať sa v množstve čísel pri rýchlom pohľade nadol môže byť náročné. Jednotlivé obrazovky si, samozrejme, môžete prispôsobiť, no na to budete musieť zariadenie pripojiť k počítaču.

Prvotné nastavovanie je, žiaľ, zdĺhavé. Budete si musieť stiahnuť aplikácie tak do počítača, ako aj smartfónu. Ak však vydržíte, tešiť sa môžete na rozsiahlu analýzu zozbieraných dát, najmä ak sa plesnete po vrecku za prémiový účet. V ňom máte napríklad neobmedzené tréningové plány, možnosť naplánovať si vlastné tréningy aj vybrať si z knižnice predvytvorených. Medzi tými nájdete všetko od začiatočníckych so siedmimi odjazdenými hodinami týždenne až po plný Ironman triatlon. Zozbierané dáta sa zobrazujú v prehľadných grafoch. Osloví tak najmä tých, ktorí to s tréningami myslia alebo chcú začať brať vážne.

Prídavné senzory sa pripájajú ľahko. Zariadenie veľmi rýchlo našlo tak merače výkonu SRAM, ako aj Shimano a spojenie nepadalo. Ďalej môžete pripojiť aj snímače tepu, kadencie aj rýchlosti. Jediné problémy sme mali so spojením s radením, či už SRAM, alebo Shimano. Stages hovorí, že je to len záležitosťou budúcej aktualizácie firmvéru.

Spojenie s GPS družicami prebehlo za 54 sekúnd. Hneď po ňom začne zariadenie sťahovať sekcie mapy z vášho okolia. Tá je prehľadná, no približovanie si vyžaduje niekoľko stlačení rôznych tlačidiel. Pri šliapaní do kopca zobrazené percento stúpania občas celkom výrazne skáče. Spárovanie s telefónom a Stravou prostredníctvom Bluetooth je rýchle. V zariadení však nenájdete Wi-Fi modul a nepodporuje ani segmenty Strava live. Výdrž batérie je solídna. Stages hovorí o 20 hodinách, no nám sa vždy podarilo dosiahnuť len niečo cez polovicu toho. Aj 11 hodín je však úctyhodný výkon, zvlášť vzhľadom na kvalitu a vysoký jas displeja. Najsilnejšou stránkou tohto GPS sú určite dobre štruktúrované tréningové programy a komplexná analýza zozbieraných dát.

Špecifikácia:

 • Hmotnosť: 95,2 g
 • Rozmery: 48 mm × 75 mm × 23 mm
 • Rozmery displeja: 46 mm × 35 mm
 • Typ displeja: Everbrite farebný LCD
 • Čo je v krabici: predsunutý držiak, micro USB kábel
 • Vodeodolnosť: IPX7
 • Pamäť: 16 GB
 • Udávaná výdrž batérie: 20 hodín
 • www.stagescycling.eu

Pokračovať na testy GPS cyklopočítačov:

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu