Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tachometre

Test: GPS cyklopočítač Garmin Edge 830

Udávaná výdrž 20 hodín znie skvelo a nami otestovaných 17 hodín je vynikajúci výsledok.
Hodnotenie: 4/5
400
Biker

Hodnotenie: Farebný dotykový GPS, ktorý je právom jedným z najobľúbenejších.

Plusy:

 • Jedna z najlepších navigácií na trhu
 • Úctyhodná výdrž batérie

Mínusy:

 • Užívateľské rozhranie možno nie je až také intuitívne

Kúpte, ak: Chcete, aby všetko jednoducho fungovalo a vynikajúcu navigáciu k tomu.

Čo my na to: Výborná navigácia a zopár unikátnych funkcií k tomu.

Osemstotridsiatka vyzerá ako zmenšená verzia modelu 1030. Napriek tomu sa do nej Garminu podarilo napratať plne farebné mapy, dotykový displej s výbornou odozvou a navigáciu.

Chytiť GPS signál mu trvá medzi 35 až 40 sekundami, čo je lepší výkon ako pri väčšine v tomto teste. Pripojenie k prídavným snímačom je rovnako rýchle a nemal problém nájsť ani jeden z nich, či už išlo o snímače tepu alebo radenie SRAM či Shimano na všetkých troch testovacích bicykloch. Rovno na displeji tak môžete sledovať aktuálne zaradený prevod. V prípade systému Shimano Di2 môžete dokonca skryté tlačidlá pod omotávkami používať na prepínanie medzi jednotlivými obrazovkami.

Udávaná výdrž 20 hodín znie skvelo a nami otestovaných 17 hodín so všetkými pripojenými senzormi a zapnutou navigáciou je vynikajúci výsledok. Navigácia čerpá aj z dát o popularite rôznych cestách. Prioritne vás bude viesť po tých, ktoré používa najviac jazdcov, a tak je najväčšia šanca, že sú na bicykli dobre zjazdné a zaujímavé. Funkcia ClimbPro vám zase automaticky ukazuje vzdialenosť a výškové metre zostávajúce na vrchol každého kopca na trase.

Funkcií je príliš veľa na to, aby sme ich rozpisovali, no rozhodne sa s Edge 830 nudiť nebudete. Unikátna je funkcia aklimatizácie do teplých podmienok a funkcia virtuálneho partnera je jednou z našich najobľúbenejších. Stačí si zvoliť, akú priemernú rýchlosť chcete na výjazde dosiahnuť, a na displeji môžete sledovať, ako si vediete proti virtuálnemu jazdcovi.

Na vytvorenie trasy musíte do zariadenia manuálne zadať adresu, zaujímavý bod alebo bod na mape. Trasovanie je samozrejme prispôsobené bicyklom a vyhýba sa diaľniciam či príliš veľkým cestám. Pripojiť sa dokáže k všetkým trom veľkým sieťam – GPS, GLONASS aj Galileo.

Bezproblémová je aj integrácia so Stravou. Nemusíte sa báť vyraziť ani na dlhú dovolenku bez počítača. Vďaka 16-gigovej pamäti dokáže uchovať približne 200 hodín jazdy. Práve veľká pamäť slúži aj na sťahovanie ďalších doplnkov z obchodu Connect IQ. Tam nájdete aj skvelé aplikácie ako Training Peaks či Komoot.

Edge 830 má, žiaľ, aj zopár múch. Občas sa mu nepodarilo automaticky nahrať jazdu, a ak sme ho počas pauzy na výjazde na chvíľu vypli, aby sme nemrhali baterkou, občas „zabudol“ niektorý zo senzorov. Inak však funguje vynikajúco.

Špecifikácia
 • Hmotnosť: 81,3 g
 • Rozmery: 85 mm × 50 mm × 20 mm
 • Rozmery displeja: 52 mm × 40 mm
 • Typ displeja: farebný dotykový 246 × 322
 • Čo je v krabici: dva držiaky, predsunutý držiak, micro USB kábel
 • Vodeodolnosť: IPX7
 • Pamäť: 16 GB
 • Udávaná výdrž batérie: 20 hodín
 • www.garmin.sk

Pokračovať na testy GPS cyklopočítačov:

 

 

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu