Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tachometre

Test: GPS cyklopočítač Wahoo Elemnt Roam

Ak sa vám páči jednoduchosť nastavenia a výdrž batérie, prepáčite mu aj slabšiu navigáciu.
Hodnotenie: 3/5
349
Biker

Hodnotenie: Všetko dobré z lacnejšieho modelu Bolt, no s lepším displejom a mapami.

Plusy:

 • Charakteristicky jednoduchá obsluha
 • Výborná výdrž batérie

Mínusy:

 • Vibrácie predsunutého držiaka
 • Trochu tmavý displej

Kúpte, ak… Chcete čo najjednoduchšie ovládanie s dostatočne dobrou navigáciou.

Počiatočné nastavenie je jednoduché. Stačí si stiahnuť aplikáciu, naskenovať QR kód a ste v hre. Zariadenie sa samo aktualizuje a synchronizuje. Dokáže sa tiež spojiť s ďalšími senzormi prostredníctvom protokolov Bluetooth Low Energy (BLE) aj ANT+.

Spojenie s GPS sieťou trvá okolo 1 minúty. Pridajte čas potrebný na načítanie máp a ľahko si zatiaľ stihnete prejsť celý Instagram. Trasovanie pomocou aplikácie má rovnaké mínusy ako v prípade modelu Bolt spred pár strán.

Nerozlišuje medzi časťami, chodníkmi a poľnými cestičkami. Ak z cesty zídete, prepočítať trasu chvíľu trvá.

Vďaka plnej kompatibilite so Stravou môžete nedokonalú aplikáciu obísť a nahrať trasy odtiaľ. Samotné mapy sú zobrazené prehľadne, no chýbajú im menšie detaily. Mapa sa tiež neotáča podľa vášho smeru jazdy. Niekedy tak budete jazdiť ako keby proti sebe.

Tak ako pri lacnejšom modele Bolt, aj tu nájdete rad programovateľných LED diód, ktoré môžu vizuálne zobrazovať rôzne údaje ako výkon či tepovú zónu. Rovnako ako Bolt, aj Roam dokáže okamžite rozoznať dostupné snímače, spojiť sa s nimi a spojenie neprerušiť. Rovnako promptné je aj spojenie s telefónom. Wahoo si rozhodne zaslúži uznanie za jednoduchosť týchto často frustrujúcich úkonov.

Každá z obrazoviek vie ukázať až deväť rôznych dátových polí. Celkovo ich je na výber viac ako 170, a to je zrejme viac, než kedy budete potrebovať. Úchyt pekne lícuje so zariadením a nájdete na ňom aj skrutku z rovnakého dôvodu ako na Bolte. Predsunutý držiak však vibruje na nekvalitnom povrchu o niečo viac.

Osemfarebný displej je dobre čitateľný, no o niečo tmavší ako na Garmine 830. Tým, že nespotrebuje až tak veľa energie, je tu aj veľmi dobrá výdrž. Výrobca síce udáva 17 hodín, no ani 11 – 12, ktoré sme namerali my s pripojenými senzormi a telefónom, nie je na zahodenie.

Roam je kompatibilný s protokolom ANT+ FEC, a tak cezeň môžete ovládať aj chytrý trenažér a používať ho zároveň s aplikáciou Zwift.

Celkovo však Roam neponúka o toľko viac v porovnaní s o tretinu lacnejším modelom Bolt. Výnimkou je rozlíšenie displeja, ktoré zaváži pri zobrazovaní máp. Ak sa vám páči jednoduchosť nastavenia a dlhá výdrž batérie, prepáčite mu aj slabšiu navigáciu. Ak vám však ide najmä o tú, siahnite radšej po Garmine alebo Sigme.

Špecifikácia
 • Hmotnosť: 95,2 g
 • Rozmery: 85 mm × 58 mm × 20 mm
 • Rozmery displeja: 58 mm × 35 mm
 • Typ displeja: 8-farebný LCD, programovateľné LED diódy
 • Čo je v krabici: držiak na riadidlá, predsunutý držiak, micro USB kábel, sťahovacie pásky
 • Vodeodolnosť: IPX7
 • Pamäť: neudaná
 • Udávaná výdrž batérie: 17 hodín
 • eu.wahoofitness.com

Pokračovať na testy GPS cyklopočítačov:

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu