Lotyšský pretekár Toms Skujiņš má asi najbizarnejší mestský bicykel, aký ste kedy videli.

Jazdec tímu Trek-Segafredo sa pochválil fotkami svojho veľmi netradične zloženého Treku Domane s rovnými riadidlami, MTB brzdami či gombíkmi pre diaľkové ovládanie radenia.

Po odjazdení pondelkovej časovky na pretekoch Etoile de Bessèges sa bol lotyšský pretekár Toms Skujiņš previezť po meste na jeho bizarnom mestskom bicykli. Chcel si totiž pozrieť jazdu jeho tímového kolegu Mattiasa Skjelmoseho, ktorý bojoval na francúzskom etapáku o výhru v celkovom hodnotení, ktoré mu napokon ušlo o jednu sekundu.

Skujiņš nazval jeho bicykel „Trek Townie“ a neskôr na twitteri zverejnil fotky jeho bicykla s popisom: „Zdá sa, že sa ľuďom tento Trek Townie páči. Po časovke v Bessèges som si to dal na otočku, aby som si pozrel hlavného muža Mattiasa Skjelmoseho.“

Skujiņšov mestský Trek Townie je pravdepodobne hybridom zloženým zo všetkého, čo tímovým mechanikom zostalo po sezóne v rohu a zapadalo prachom.

Na perleťovom ráme univerzálneho cestného modelu Domane od Treku je elektronické radenie SRAM eTap AXS s jednoprevodníkom, no cestné „barany“ vymenil za klasické rovné riadidlá, takže musel použiť brzdové páčky pre horské bicykle a na menenie prevodov používa gombíky pre diaľkové ovládanie radenia.

Treba uznať,  že ide o štýlový bicykel, aj keď pred Lidlom by ste ho asi nechceli nechať odparkovaný, keďže jeho hodnota sa môže pohybovať medzi 12- až 15-tisíc eur.

31-ročný Lotyš vyhral v roku 2014 celkové hodnotenie kanadských pretekov Tour de Beauce, ale najlepšiu formu mal pravdepodobne v roku 2018, kedy bol silný v stúpaniach na Tour de France, kde si päť dní obliekal dres najlepšieho vrchára. V roku 2020 mu len tesne ušlo etapové víťazstvo na Tour v 8. etape.