Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.
Martin Sarvaš
 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie

Ak sledujete cestné preteky, je viac ako pravdepodobné, že ste už videli mnoho fotografií Jereda Grubera, ktorý je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete.

Americký fotograf však musel nedávno podstúpiť operáciu kolena, v ktorom mal úplne roztrhnutých viacero väzov aj meniskus. Operácia a dlhé zotavovanie ho na dlhšiu dobu vyradili z pracovného života.

Jered Gruber však ukázal, že dokáže byť neuveriteľne kreatívny aj napriek tomu, že je pripútaný ku gauču. Keďže sa osobne nemôže zúčastniť na Giro d’Italia, zobral fotoaparát a fotí televízny prenos z Gira a z fotografií vytvára skutočné umelecké diela.

Je jasné, že nejde o klasické fotografie, ale treba uznať, že zaujímavou úpravou fotiek im dodáva umeleckú hodnotu, aj keď ide vlastne „iba“ o fotografie záberov z televízneho prenosu.

„Keď som začal sledovať etapu, doplazil som sa za fotoaparátom, ktorý bol v druhej miestnosti. Ľahol som si a začal som fotiť. Konečne som sa cítil ako ja. Smial som sa a fotil som a smial som sa a fotil a miloval som každú sekundu, čo som namierenil fotoaparát na televízor,“ napísal Jered Gruber k prvému príspevku s fotografiami z Gira.

„Je to smiešne, ale bola to svojím spôsobom zábava. Viem, že je to šialenstvo, ale tento miniprojekt mi priniesol radosť – väčšiu, než kedy veľa pretekov. Chýbalo mi fotenie,“ priznal Gruber, ktorý svoje fotografie zverejňuje na svojom instagramovom účte a ak ho ešte náhodou nesledujete, určite by ste to mali zmeniť.

 

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu