Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia

Julian Alaphilippe vyhral vo veľkom štýle, po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, doposiaľ najatraktívnejšiu etapu Giro d’Italia 2024.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia

Julian Alaphilippe predviedol na Gire jeden z najlepších výkonov v kariére a šéfovi tímu Soudal Quick-Step Patrickovi Lefevereovi, s ktorým mal v úvode sezóny viacero konfliktov, ukázal, že je v skvelej forme.

Dvojnásobný majster sveta vyhral 12. etapu pri svojej premiére na Gire po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť etapy prešiel v úniku len vo dvojici s Mircom Maestrim.

Pozrite si 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea:

Jeden z najkrajších, ak nie najkrajší, moment tohtoročného Giro d’Italia prišiel práve po neuveriteľnom víťazstve Juliana Alaphilippea v dvanástej etape.

Dvojnásobný majster sveta prišiel za Mircom Maestrim, s ktorým strávil v úniku takmer celú etapu, a poďakoval sa mu za spoluprácu, keďže mal veľkú zásluhu na jeho víťazstve.

„Ďakujem, ďakujem!,“ povedal Alaphilippe a objal Maestriho. „Tento deň si budem pamätať pozvyšok mojej kariéry,“ dodal.

„Neplánoval som to. Čakal som, že v úniku bude veľká skupina. Najprv musím poďakovať svojim tímovým kolegom, ktorí naozaj perfektne ovládali prvých 60 km, a potom som sa sústredil na to, aby som bol vpredu,“ povedal Alaphilippe po víťazstve.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

„Veril som vo víťazstvo, ale až do posledného kilometra som musel tlačiť na plný plyn, pretože som počul, že Narváez je tesne za mnou,“ opísal Alaphilippe.

„Bolo mojím snom vyhrať etapu na Gire a podarilo sa mi to, takže som naozaj šťastný. Myslím na svoju manželku a syna, odjakživa ma podporujú,“ dodal dvojnásobný majster sveta.

Zostrih 12. etapy Giro d’Italia 2024:

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu