Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Nový Cannondale Scalpel má viac zdvihu a agresívnejšiu geometriu

Členovia tímu Cannondale Factory Racing dali jasne najavo, čo od nového Scalpelu chcú – chcú viac. Tak im to inžinieri v Cannondale dali.
Biker
Nový Cannondale Scalpel má viac zdvihu a agresívnejšiu geometriu

Cannondale Scalpel 2024

Nový Scalpel disponuje vyšším zdvihom, agresívnejšou geometriou a lepším osadením. Ale prečo? Pretože jeden deň na ňom chcú ovládnuť preteky Svetového pohára v XC a druhý deň si na maximum užiť ich obľúbené traily okolo domu.

Vďaka systému pruženia FlexPivot a kinematike pruženia Proportional Response, 120 mm zdvihu Scalpelu poskytuje neskutočnú trakciu, lepšiu kontrolu nad bicyklom a skutočne veľa zábavy.

Každá časť Scalpelu je podriadená predovšetkým maximálnej funkcii – kinematika odpruženia, hmotnosť, tuhosť a ovládateľnosť. Vlastnosti totiž určujú správanie bicykla, nie naopak.

Rýchlosť a ovládateľnosť kolesa začína pri geometrii. A Scalpel v tomto exceluje. Položený, 66.6°, uhol hlavovej rúrky a geometria rámu upravená na mieru každej veľkosti tak, aby jazdec stál vyvážene uprostred presne medzi kolesami.

Dostupné varianty: Scalpel LAB71, Scalpel 1, Scalpel 2 Left, Scalpel 2, Scalpel 3 a Scalpel 4.

Web: www.cannondalebikes.sk

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu