Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Domáci kutil vymenil kolesá za gigantické pílové kotúče, aby sa mohol bicyklovať na ľade

Chceli by ste sa bicyklovať na zamrznutom jazere? Ukrajinský inžinier vám poradí.
Biker
 Video: Domáci kutil vymenil kolesá za gigantické pílové kotúče, aby sa mohol bicyklovať na ľade

Ukrajinský inžinier, YouTuber a domáci kutil Sergii Gordieiev, známy ako The Q, si chcel zajazdiť na bicykli po zamrznutom jazere bez toho, aby mu prešmykovali kolesá.

Po zamyslení – čo by sa na ľade najmenej šmýkalo – došiel zjavne k odpovedi: gigantické pílové kotúče.

U kohokoľvek iného by sme si povedali, že ide o absolútny nezmysel, ale u Sergiia Gordieieva nejde o nič nezvyčajné. V minulosti totiž už napríklad pozváral rám bicykla zo 134 matíc, poskladal fatbike s kolesami z formuly 1, mestský bicykel s pohonom bez reťaze či bicykel s pohonom obidvoch kolies.

Pozrite si, ako si Sergii Gordieiev vymenil kolesá za obrovské pílové kotúče:

Aktuality

Včera 18:47 Cube predstavil nový e-bike AMS Hybrid ONE44 s nízkou hmotnosťou a za dobrú cenu (detaily, špecifikácie, ceny).

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Včera 13:51 Video: Trať Red Bull Hardline Tasmania je brutálna a zábavná zároveň (POV).

Red Bull Hardline Tasmania sa uskutoční už tento víkend a je to vôbec po prvýkrát, čo sa tieto preteky budú konať mimo Dyfi bikeparku vo Walese. Organizátori však odviedli skvelú prácu a trať pretekov vyzerá úžasne, čo potvrdzujú aj jazdci vo videu.

Včera 12:55 Mathias Flückiger kritizuje aktuálne podmienky výberu jazdcov na olympijské hry.

Švajčiarsky pretekár Mathias Flückiger je aktuálne jednotkou v rebríčku UCI a to najmä vďaka svojim konzistentným výkonom, ktoré od svojho návratu do pretekov v horskej cyklistike, po tom čo ho v roku 2022 neprávom suspendovali pre podozrenie z dopingu. V Paríži sa pokúsi nadviazať na striebro z poslednej olympiády v Tokyu. Nepáčia sa mu však kritéria výberu jazdcov na OH a udáva, že to môže viesť k strate prestíže tohto podujatia.

Včera 11:19 Video: Majster sveta v zjazde Richard Tandara trénuje na kamenistej trati vo Finale Ligure (POV).

Rišo Tandara je mladý slovenský zjazdár, ktorý sa v poslednej sezóne tešil z titulu majstra sveta v zjazde do rokov. Svoju jazdeckú techniku a skill rozvíja v CTM Racing tímu, s ktorým sa v úvode sezóny vydali na sústredenie do známej talianskej lokality Finale Ligure.

19.02.2024 Video: Záver úvodnej etape UAE Tour poznačil nepríjemný hromadný pád, šprint vyhral Merlier.

Ako prvý sa rozbehol do šprintu Fernando Gaviria, ale začal priskoro a víťazom sa stal suverénne Tim Merlier pred Arvidom de Kleijnom a Markom Stewartom.

Zavrieť reklamu