Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Horské bicykle

Test: NS Define 150 AL | Enduro bike roku 2020

Hodnotenie: 3.5/5
4 141
Biker

Enduro bike roku 2020

Tento poľský 29er má 150 mm zadný zdvih a slušne dlhý 460 mm reach vo veľkosti M. Stred je zase zavesený vo výške len 330 mm, čo napovedá vynikajúci výkon v zákrutách. Hlavový uhol sme namerali na naozaj položených 63,9 stupňa.

Zadná stavba dláh 440 mm zas pomáha vyvažovať dlhý predok a pritom s ňou bike stále je dostatočne obratný. Komponentová stavba pravdepodobne neohúri, no funguje. Highlightom sú priľnavé plášte Maxxis a silné brzdy SRAM Guide RE.

Vzadu síce nájdete 12-rýchlostný prehadzovač GX Eagle, no kazeta je z nižšej sady SX a má menší rozsah ako tá GX a lacnejšie je aj radenie NX bez možnosti namontovať ho na objímky MatchMaker.

Na výšľapoch si počína až prekvapivo dobre. Na zjazdoch je však jasné, kde je tento bike doma. Vidlica Fox 36 GRIP funguje dostatočne dobre, hoci v komforte sa s modelom GRIP2 porovnávať nemôže.

Zadné odpruženie však chodí výborne a je dostatočne progresívne na to, aby zvládlo aj naozaj silné nárazy. Ak radi pod plynom vchádzate do najrozbitejších častí trailov, Define rozhodne nebude namietať.

Celkovo tak ide o bike s veľmi dobrou geometriou a veľkým potenciálom. V porovnaní s niektorými inými rovnako drahými bikami v tomto teste však má o niečo horšiu výbavu.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu