Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Horské bicykle

Test: Starling Twist (custom) | Enduro bike roku 2020

Na výšľapoch pripomína skôr nízkozdvihový trailbike a v zjazde sa cíti lepšie na rozbitých prírodných trailoch ako na vysokorýchlostných bikeparkových toboganoch.
Hodnotenie: 3.5/5
5 006
Biker

Enduro bike roku 2020

Twist od britskej značky Starling hore kopcom doslova letí. Vďačí za to strmému 77-stupňovému sedlovému uhlu a disciplinovanému zadnému odpruženiu, ktoré sa pri pedálovaní na ľahších prevodoch takmer nepohne.

Pod zadkom tak na výšľapoch väčšmi pripomína skôr nízkozdvihový trailbike. Preto nám nikdy nevadilo, že na biku je len jedenásťrýchlostný pohon Shimano SLX.

Pružinový tlmič Öhlins TTX je pritom stále dostatočne aktívny na to, aby pohltil nerovnosti, ktoré stretnete na ceste nahor.

Pokiaľ ide o zjazdový výkon, Twist sa cíti lepšie na rozbitých prírodných trailoch ako na vysokorýchlostných bikeparkových toboganoch.

Oceľový rám spolu s poddajným odpružením dokážu veľmi dobre absorbovať nárazy a držia bike prikovaný k zemi aj na odklopených úsekoch a v rozbitých zákrutách.

Kľúčom je však veľmi precízny výber stopy. Ak niečo pokazíte a ocitnete sa niekde, kde ste nechceli byť, čoskoro nájdete limity tohto biku.

Čím rýchlejšie pôjdete, tým horšie sa prejaví aj nie práve najlepšie chodiaca vidlica Öhlins. Môžete si, samozrejme, bike vystavať s lepšou, no RockShox Lyrik Ultimate pridá na cene takmer tri ďalšie stovky.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu