Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Termín Birell BikeFestu 2020 sa presúva, najskôr sa uskutoční na konci augusta

Registrácia na preteky a testovanie bicyklov zatiaľ nie je spustená a ďalšie konkrétne rozhodnutie by malo padnúť 15. júna.
Martin Sarvaš

Takto to vyzeralo na BikeFeste 2019:

Najväčší bicyklový festival na Slovensku Birell BikeFest 2020 sa podľa nového plánu uskutoční najskôr na konci augusta. Pôvodný termín desiateho ročníka BikeFestu bol 29. až 31. mája 2020.

Dôvodom zmeny termínu je pandémia nového koronavírusu Covid-19, ktorým sa na Slovensku nakazilo 863 ľudí a 6 ľudí zomrelo.

Registrácia na preteky a testovanie bicyklov zatiaľ nie je spustená a ďalšie konkrétne rozhodnutie by malo padnúť 15. júna.

„Keďže ide o desiaty ročník, neradi by sme ho rušili. Koncom augusta by mali štartovať už aj obrovské podujatia ako Tour de France, takže dúfame, že aj na Slovensku to bude na konci leta už lepšie,“ hovorí jeden z hlavných organizátorov BikeFestu Robert Hošták.

„Momentálne spadá do úvahy termín v rozmedzí konca augusta až polovice septembra. Bude lepšie, keď radšej ešte počkáme a uvidíme, ako sa vyvinie situácia. O konkrétnejšom termíne BikeFestu 2020 budeme rozhodovať o dva mesiace, 15. júna,“ dodal Robert Hošták.

Ak sa Birell BikeFest 2020 uskutoční v neskoršom termíne, organizátori predpokladajú, že pravdepodobne bude mať upravený program a niektoré preteky budú zrušené. Čo sa však týka možnosti testovania bicyklov, bude zachované v plánovanom rozsahu.

O všetkých aktualitách o Birell BikeFeste 2020 vás budeme včas informovať na webe biker.sk.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu