Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Štart Tour de France sa posúva na koniec augusta, UCI zverejnila posunutý rozvrh pretekov

Ak chce UCI tento rok skutočne stihnúť všetky uvádzané preteky, na konci leta a na jeseň sa máme ešte na čo tešiť.
Martin Sarvaš

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zverejnila posunutý kalendár pretekov pre sezónu 2020. Všetky preteky kategórie WorldTour sa neuskutočnia skôr ako po 1. auguste.

Preteky sa presúvajú z dôvodu opatrení proti šíreniu nového koronavírusu Covid-19.

Organizátori Tour de France vyhlásili oficiálny nový dátum pre Tour 2020. Začne sa August 29. augusta v Nice a skončí 20. septembra v Paríži. Trať sa nemení a všetkých 21 etáp sa pôjde podľa pôvodného plánu.

„Tour sa nikdy nešla takto neskoro, ale telefonoval som so starostami všetkých hostiteľských etapových miest a každý tento krok podporil,“ povedal riaditeľ pretekov Christian Prudhomme.

Majstrovstvá sveta sa podľa nového kalendára UCI uskutočnia vo Švajčiarsku od 20. do 27. septembra, čo znamená, že mužská časovka (elite) sa prekrýva s poslednou etapou Tour de France.

Termín Tour de France koliduje s pretekmi Okolo Slovenska 2020, ktoré sú naplánované 16. do 19. septembra. Účasť na nich po prvýkrát potvrdil aj Peter Sagan, avšak určite dá prednosť možnosti zisku ôsmeho zeleného dresu na Tour.

Nový dátum štartu Tour zároveň ovplyvní aj posunutie pretekov Vuelta a España a Giro d’Italia, no presné dátumy ešte neupresnili.

Monumenty Milan-San Remo, Okolo Flámska, Paríž-Roubaix a Liège-Bastogne-Liège budú všetky odjazdené tento rok, no svoje presné dátumy ešte nepoznajú.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu