Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska

"Taktika bola jasná - chcel som prísť do cieľa sám," povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.
Martin Sarvaš

„Je to veľký šampión. Ak dokáže takýmto spôsobom vyhrať, čo k tomu dodať,“ hovoril o Saganovi počas pretekov športový riaditeľ tímu Trek-Segafredo.

Peter Sagan dosiahol v roku 2016 svoje prvé víťazstvo v kariére na monumente nezastaviteľným výkonom na 100. edícii pretekov Okolo Flámska v roku 2016.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám. Nikto so mnou nechce pracovať a myslím si, že vždy je lepšie, keď sa všetkých radšej zbavím,“ hovoril po pretekoch Sagan, ktorý v závere predviedol 13-kilometrové sólo.

Trojnásobný majster sveta zaútočil niekoľkokrát a na poslednom stúpaní Paterbergu sa striasol aj posledného protivníka Sepa Vanmarcka. Potom už nasledovala 13-kilometová sólo jazda až do cieľa, ktorým prešiel s vyše 20-sekundovým náskokom pred Cancellarom.

Organizátori pretekov začali zverejňovať dokumenty z pretekov a začali práve 100. ročníkom Okolo Flámska, ktorý vyhral Sagan.

Dokumenty z ďalších ročníkov Okolo Flámska nájdete na Youtube kanáli Flanders Classics.

Aktuality

Včera 10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

25.05.2024 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

24.05.2024 Thibau Nys vyhral úvodnú etapu Okolo Nórska po skvelom výkone Čecha Mathiasa Vaceka.

V kopcovitej etape s cieľom na vrchole 3,9 km stúpania Voss Resort bol najrýchlejší len 21-ročný Nys, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Ådne Holter a Axel Laurance. Na nórskom etapáku odštartoval aj Wout van Aert, ktorý sa stále zotavuje z početných zranení, ktoré utrpel pri páde v marci.

Zavrieť reklamu