Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!

Môže byť rád, že som bol vedľa neho ja a nie Sagan, hovorí Wout van Aert o šprinte s Philipsenom

"Jasper by mal byť rád, že tam nebol niekto ako Peter Sagan, pretože potom by tam mal buk," prirovnal Van Aert Sagana k mohutnému stromu po šprinte v tretej etape Tour de France , kedy sa s Philipsen dostal do kontaktu s Belgičanom a znemožnil mu šprint.
Martin Sarvaš
Môže byť rád, že som bol vedľa neho ja a nie Sagan, hovorí Wout van Aert o šprinte s Philipsenom

Foto: Jumbo-Visma / Cor Vos

Rozhodcovia po tretej etape analyzovali šprint Jaspera Philipsena – či nevybočil zo svojej dráhy šprintu, čím by ohrozil Van Aerta – ale napokon rozhodli, že šprint 25-ročného Belgičana bol v poriadku.

„Snažil som sa predbehnúť Jaspera po pravej strane. Ale potom som stratil tempo, pretože sme sa dotýkali jeden druhého a tiež som sa dotýkal divákov. Takže v záverečných 50 metroch som nemohol už ísť do šprintu,“ opísal záverečné metre Wout van Aert.

„Jasper by mal byť rád, že tam nebol niekto ako Peter Sagan, pretože potom by tam mal buk,“ prirovnal Van Aert Sagana k mohutnému stromu po šprinte v tretej etape Tour de France.

O šprinte Jaspera Philipsena v tretej etape Tour de France sa veľmi kriticky vyjadril aj jeden z najlepších šprintérov súčasnosti Fabio Jakobsen: „Myslím si, že to bolo trochu hlúpe a nie je to asi jeho najkrajšie víťazstvo. Snažíme sa bojovať o pozície a zrazu ide niekto krížom – vpravo, vľavo, vpravo, vľavo…“

„Chceme predsa vidieť všetkých šprintérov za cieľovou čiarou. Toto nie je nič iné, iba nebezpečné,“ dodal holandský šprintér.

Svoj názor neskrýval ani Peter Sagan: „Bolo to dosť a dvakrát som sa skoro zamotal do pádu, tak si vravím, že sa tu nepotrebujem zabiť. Ale nevadí, také sú šprinty.“

„Predtým sme sa bili v šprinte možno šiesti-siedmi. Teraz mi to pripadá tak, že tí, čo rozbiehajú šprinty, sú ešte agresívnejší ako samotní šprintéri, takže je to veľmi nebezpečné,“ povedal Sagan.

Video zo spomínaného záverečného šprintu druhej etapy Tour de France si môžte pozrieť tu.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu