Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Fabio Jakobsen upozorňoval na nebezpečné šprinty. Pred cieľom skončil na zemi a dolámal bicykel

"Chceme predsa vidieť všetkých šprintérov za cieľovou čiarou. Toto nie je nič iné, iba nebezpečné," povedal Fabio Jakobsen pred štartom štvrtej etapy Tour de France.
Martin Sarvaš
Fabio Jakobsen upozorňoval na nebezpečné šprinty. Pred cieľom skončil na zemi a dolámal bicykel

Jeden z najlepších šprintérov súčasnosti Fabio Jakobsen (Soudal – Quick Step) sa pred štartom štvrtej etapy Tour de France veľmi kriticky vyjadril o šprinte Jaspera Philipsena i jeho rozbiehaní jazdcami Alpecin-Deceuninck.

A nebol jediný. Peter Sagan v súvislosti so spomínaným šprintom povedal: „Bolo to dosť a dvakrát som sa skoro zamotal do pádu, tak si vravím, že sa tu nepotrebujem zabiť. Ale nevadí, také sú šprinty.“

Rozhodcovia po tretej etape ešte analyzovali šprint Jaspera Philipsena – či nevybočil zo svojej dráhy šprintu, čím by ohrozil Van Aerta – ale napokon rozhodli, že šprint 25-ročného Belgičana bol v poriadku.

„Bolo to trochu hlúpe“

„Na videách je vidno, že Rickaert ide najprv úplne doprava a takmer spôsobil pád Kaspera Asgreena. Potom ide Mathieu [van der Poel] na opačnú stranu doľava, takže potom musí ísť Jasper Philipsen opäť z ľavej strany na pravú, aby mal čo najkratšiu trasu,“ povedal Fabio Jakobsen.

„Myslím si, že to bolo trochu hlúpe a nie je to asi jeho najkrajšie víťazstvo. Snažíme sa bojovať o pozície a zrazu ide niekto krížom – vpravo, vľavo, vpravo, vľavo…“

„Chceme predsa vidieť všetkých šprintérov za cieľovou čiarou. Toto nie je nič iné, iba nebezpečné,“ pokračoval holandský šprintér.

„Chápem, prečo to robia, pretože vyhrávajú. A možno budeme musieť robiť to isté, ale myslím si, že to jednoducho nie je dobré pre cyklistiku. Organizátori by sa na to mali dôkladne pozrieť.“

„Bol to prvý hromadný šprint a bolo tam skutočne veľa pretekárov. To už takmer ani nie je fér šprint.“

„Prvá vec, ktorú mi Van Aert po dojazde povedal, bola, že je rád, že nespadol. Viem ho pochopiť. Stratil šancu na víťazstvo,“ dodal Fabio Jakobsen.

V závere štvrtej etapy skončil na zemi

Pred štartom štvrtej etapy Fabio Jakobsen upozorňoval na nebezpečné dojazdy v hromadných šprintoch, a bohužiaľ, v závere etapy sám skončil a zemi.

Jakobsen tak stratil ďalšiu možnosť bojovať o etapové víťazstvo na Tour a na programe zostávajú už len tri rovinaté etapy.

Po páde sa po chvíli postavil a do kamery zdvihol palec hore  na znamenie, že je v poriadku. Mal však viditeľne poranené rameno a podľa šéfa tímu Soudal – Quick Step Patricka Lefevra sa po etape sťažoval práve na bolesť ramena.

Pri páde sa kompletne dolámal rám Jakobsenovho bicykla, nielen v dôsledku jeho pádu, ale aj pretože doňho zozadu vo veľkej rýchlosti narazili ďalší jazdci.

Štvrtú etapu vyhral práve Jasper Philipsen, ktorého šprint Holanďan kritizoval.

Pád Fabia Jakobsena v závere 4. etapy Tour de France:

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu