Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Jasper Philipsen vyhral na Tour už druhý šprint za sebou, záver poznačili tri nepríjemné pády

Štvrtú etapu Tour de France 2023 vyhral v šprinte Philipsen pred Calebom Ewanom a Philom Bauhausom. Peter Sagan nebol v závere v dobrej pozícii a cieľom prešiel na 13. mieste.
Martin Sarvaš
Jasper Philipsen vyhral na Tour už druhý šprint za sebou, záver poznačili tri nepríjemné pády

Foto: A.S.O.

4. etapa Tour de France 2023

 

  • Dax → Nogaro
  • Profil: rovinatá
  • Dĺžka: 181,8 km
  • Prevýšenie: 1427 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 41,1 km/h

Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) vyhral v šprinte štvrtú etapu Tour de France 2023 a po úspechu v tretej etape zaznamenal už druhú výhru za sebou, čím sa dostal do suverénneho vedenia bodovacej súťaže.

Na cieľovej čiare „vrhli“ svoje bicykle dopredu Philipsen a Caleb Ewan (Lotto Dstny), no austrálsky šprintér skončil na druhom mieste a tretí prešiel cieľom Phil Bauhaus (Bahrain Victorious).

Peter Sagan nebol v úplnom závere v dobrej pozícii, do hromadného šprintu sa nezapojil a cieľom prešiel na 13. mieste.

Štvrtá etapa bola veľmi pokojná a dokonca až do polovice trasy bez úniku, pretože sa jazdci šetrili na prichádzajúce horské etapy. Neskôr sa podarilo dostať do úniku dvom jazdcom, ale Benoît Cosnefroy a Anthony Delaplace mali len malý náskok pred pelotónom.

Záver pretekov však poznačilo viacero nepríjemných pádov a na zemi skončil aj jeden z najväčších šprintérskych favoritov Fabio Jakobsen (Soudal – Quick Step).

„Záver bol veľmi tesný, takže som rád, že výsledky oznámili rýchlo. Bola to pomerne ľahká etapa a všetci sa chceli šetriť na zajtrajšie Pyreneje. V poslednom kilometri som počul, že sa za mnou udiali pády, takže dúfam, že sú všetci v poriadku,“ povedal v cieli Jasper Philipsen.

„Kvôli zákrutám na konci to bol hektický dojazd a stratil som aj tímových kolegov, ale na cieľovej rovinke som našiel Mathieu van der Poela, ktorý mi šprint skvele rozbehol. Dostával som kŕče a Caleb [Ewan] bol veľmi blízko.“

„Bol to pekný záver, ale myslel som si, že vďaka širokým cestám to bude omnoho bezpečnejšie, ale boli tam nepríjemné zákruty.“

„Už o tom začíname uvažovať,“ odpovedal Philipsen na otázku, či sa budú snažiť udržať zelený dres. „Sme ale ešte len v štvrtej etape, ešte toho máme veľa pred sebou, ale budeme sa snažiť ho udržať.“

Lídrom celkového hodnotenia je bezo zmeny Adam Yates (UAE Emirates), bodovaciu súťaž vedie Jasper Philipsen (150 b) a bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára má Neilson Powless (EF Education-EasyPost).

Záverečný kilometer 4. etapy Tour de France 2023

Výsledky 4. etapy Tour de France 2023

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu