Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Vytlačil v šprinte Van Aerta? Rozhodcovia na Tour de France posudzovali šprint Jaspera Philipsena (+video)

"Stratil som tempo, pretože sme sa dotýkali jeden druhého a tiež som sa dotýkal divákov," opísal Wout van Aert súboj s Jasperom Philipsenom v závere tretej etapy Tour de France.
Martin Sarvaš
Vytlačil v šprinte Van Aerta? Rozhodcovia na Tour de France posudzovali šprint Jaspera Philipsena (+video)

Jasper Philipsen sa stal víťazom prvého hromadného šprintu v závere tretej etapy Tour de France 2023.

Aj keď už vo výsledkoch ukazovali Philipsena ako víťaza, rozhodcovia po etape ešte analyzovali jeho šprint – či nevybočil zo svojej dráhy šprintu, čím by ohrozil Van Aerta – dokonca si ho zavolali aj do rozhodcovskej miestnosti.

Napokon však rozhodli, že šprint 25-ročného Belgičana bol v poriadku.

Video zo šprintu si môžete pozrieť na konci príspevku.

Wout van Aert: Ťažko povedať, či bol Philipsenov šprint fér

„Ťažko povedať, či bol Philipsenov šprint fér, ale nie je na mne, aby som to posudzoval“ povedal Wout van Aert na margo súboja s Philipsenom.

„Mal som dobrú pozíciu, najmä Christophe Laporte odviedol pre mňa naozaj dobrú prácu, aby ma dostal na pozíciu,“ povedal Van Aert o zložitom finále, ktoré zahŕňalo 2 km dlhú kľukatú cestu do cieľa.

„Snažil som sa predbehnúť Jaspera po pravej strane. Ale potom som stratil tempo, pretože sme sa dotýkali jeden druhého a tiež som sa dotýkal divákov. Takže v záverečných 50 metroch som nemohol už ísť do šprintu,“ opísal záverečné metre Wout van Aert.

Philipsen: Na Tour de France vám nikto nedá nič zadarmo

Jasper Philipsen priznal, že čakanie na rozhodnutie rozhodcov nebolo veľmi príjemné: „Mal som trochu pochybnosti, ale nakoniec to bolo celkom vzrušujúce.“

„V šprinte to bolo napäté, ale na Tour de France vám nikto nedá nič zadarmo. Každý ide naplno a myslím si, že s dnešným výkonom nášho tímu môžem byť naozaj spokojný,“ povedal Philipsen.

„Mali sme skvelý náskok s Jonasom [Rickaertom], ktorý zabral prvú časť a potom Mathieu [Van der Poel] odviedol fantastickú prácu. Som naozaj šťastný, že som to udržal až do cieľa.“

„Bolo to zložité finále s esovým oblúkom v závere, tak som sa snažil ísť do cieľa najkratšou cestou a som naozaj rád, že som prekonal čiaru ako prvý,“ dodal Jasper Philipsen.

Záverečný kilometer 3. etapy Tour de France 2023

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu