Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Vytlačil v šprinte Van Aerta? Rozhodcovia na Tour de France posudzovali šprint Jaspera Philipsena (+video)

"Stratil som tempo, pretože sme sa dotýkali jeden druhého a tiež som sa dotýkal divákov," opísal Wout van Aert súboj s Jasperom Philipsenom v závere tretej etapy Tour de France.
Martin Sarvaš
Vytlačil v šprinte Van Aerta? Rozhodcovia na Tour de France posudzovali šprint Jaspera Philipsena (+video)

Jasper Philipsen sa stal víťazom prvého hromadného šprintu v závere tretej etapy Tour de France 2023.

Aj keď už vo výsledkoch ukazovali Philipsena ako víťaza, rozhodcovia po etape ešte analyzovali jeho šprint – či nevybočil zo svojej dráhy šprintu, čím by ohrozil Van Aerta – dokonca si ho zavolali aj do rozhodcovskej miestnosti.

Napokon však rozhodli, že šprint 25-ročného Belgičana bol v poriadku.

Video zo šprintu si môžete pozrieť na konci príspevku.

Wout van Aert: Ťažko povedať, či bol Philipsenov šprint fér

„Ťažko povedať, či bol Philipsenov šprint fér, ale nie je na mne, aby som to posudzoval“ povedal Wout van Aert na margo súboja s Philipsenom.

„Mal som dobrú pozíciu, najmä Christophe Laporte odviedol pre mňa naozaj dobrú prácu, aby ma dostal na pozíciu,“ povedal Van Aert o zložitom finále, ktoré zahŕňalo 2 km dlhú kľukatú cestu do cieľa.

„Snažil som sa predbehnúť Jaspera po pravej strane. Ale potom som stratil tempo, pretože sme sa dotýkali jeden druhého a tiež som sa dotýkal divákov. Takže v záverečných 50 metroch som nemohol už ísť do šprintu,“ opísal záverečné metre Wout van Aert.

Philipsen: Na Tour de France vám nikto nedá nič zadarmo

Jasper Philipsen priznal, že čakanie na rozhodnutie rozhodcov nebolo veľmi príjemné: „Mal som trochu pochybnosti, ale nakoniec to bolo celkom vzrušujúce.“

„V šprinte to bolo napäté, ale na Tour de France vám nikto nedá nič zadarmo. Každý ide naplno a myslím si, že s dnešným výkonom nášho tímu môžem byť naozaj spokojný,“ povedal Philipsen.

„Mali sme skvelý náskok s Jonasom [Rickaertom], ktorý zabral prvú časť a potom Mathieu [Van der Poel] odviedol fantastickú prácu. Som naozaj šťastný, že som to udržal až do cieľa.“

„Bolo to zložité finále s esovým oblúkom v závere, tak som sa snažil ísť do cieľa najkratšou cestou a som naozaj rád, že som prekonal čiaru ako prvý,“ dodal Jasper Philipsen.

</p> <h3>Záverečný kilometer 3. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

Aktuality

11:08 Pogačar dopuje, Vingegaard dopuje, všetci dopujú… Dopingoví „fanúšikovia“ cyklistiky sa opäť ozývajú.

Je úplne jedno, čo sa stane – ktokoľvek vyhrá, akýmkoľvek spôsobom – vždy dopuje. Takíto ľudia by vám neverili ani nos medzi očami a spochybnili by aj malú násobilku. Smutné je, že ich stále pribúda.

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Zavrieť reklamu