Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Marc Hirschi vyhral sólo únikom a krásnym zjazdom najdlhšiu etapu Tour de France

Iba 22-ročný talentovaný Švajčiar sa odtrhol 28 km pred cieľom. Peter Sagan skončil na 13. mieste a na zeleného Benneta stráca 66 bodov.
Martin Sarvaš

Záverečný kilometer 12. etapy Tour de France 2020:

12. etapa Tour de France 2020

 

  • Dĺžka: 218 km
  • Prevýšenie: ~ 3400 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 42,1 km/h

 

TdF 2020: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Marc Hirschi (Sunweb) predviedol skvelý výkon v najdlhšej 218 km dlhej 12. etape Tour de France. Svoje prvé profesionálne víťazstvo si pripísal 22-ročný Švajčiar po  28-kilometrovom sólo úniku v závere etapy.

Peter Sagan skončil na 13. mieste po tom, ako vyhral šprint jeho skupiny. Spolu so šprintérskou prémiou si pripísal 11 bodov a na zeleného Bennetta stráca 66 bodov.

Hirschi nastúpil v závere stúpania na Suc au May, kde s ním nikto nedokázal udržať tempo a po prejazde vrcholu stúpania opäť ukázal svoje perfektné technické zručnosti v zjazde a pridal ďalších 10 sekúnd k náskoku pred prenasledujúcimi Schachmannom a Solerom.

Marc Hirschi ukázal svoje kvality už v druhej etape, v ktorej išiel 13 km pred cieľom do úniku s Alaphilippom a Yatesom a napokon skončil druhý. V deviatej etape predviedol 90 km sólo únik, skončil tretí a výhra mu ušla v záverečnom špurte iba o pár centimetrov.

Rozdelenie dresov po 12. etape (letour.fr):

Výsledky 12. etapy Tour de France 2020:

Celkové poradie po 12. etape Tour de France 2020:

Bodovacia súťaž po 12. etape Tour de France 2020:

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu