Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Video: Detail šprintérskeho súboja Petra Sagana s Woutom van Aertom, za ktorý Sagana penalizovali

"F*ck you," kričal van Aert za cieľovou páskou na Sagana, ktorý Belgičana ramenom vytlačil počas šprintu v 11. etape Tour de France.
Biker

Peter Sagan dal do šprintu v 11. etape Tour de France až priveľa. Rozhodcovia označili jeho šprint ako nebezpečný, dali mu 13-bodovú penalizáciu a z pôvodného druhého miesta sa posunul na 85. miesto. Dostal tiež pokutu 500 švajčiarskych frankov.

Sagan mal vyššiu rýchlosť ako Wout van Aert pred ním, ale nemal dostatok miesta, a tak sa oprel do Belgičana ramenom a pri šprinte sa niekoľkokrát dotkli aj lakťami.

„F*ck you,“ kričal Wout van Aert za cieľovou páskou na Sagana, ktorý sa naňho otočil a opýtal sa ho: „Me?“

V boji o zelený dres tak stratil 43 bodov, ktoré získal na šprintérskej prémii a druhým miestom. Na zeleného Sama Bennetta tak momentálne stráca 68 bodov.

„Petra Sagana potrestali. Akceptujeme rozhodnutie komisie. Naším cieľom je vždy zvíťaziť, no úctyhodným spôsobom, aj keď v špurte na Tour de France je adrenalín vysoký,“ uviedlol tím Petra Sagana Bora-Hansgrohe na Twitteri.

„V závere ideme všetci v zápale momentu. Je to etapa Tour de France a nie vždy premýšľate nad bezpečnosťou, myslíte len na to, dostať sa prvý na pásku. Áno, v televízii to vyzerá dosť zle a asi to nemal urobiť, no som si istý, že nechcel nikomu ublížiť,“ povedal víťaz etapy Caleb Ewan.

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu