Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kvízy

Kvíz: Ako dobre poznáte fakty, zaujímavosti a históriu Tour de France?

Viete, koľko zarobí víťaz Tour de France, v ktorom roku sa konali preteky po prvýkrát, odkedy sú povinné helmy či kto má najviac žltých dresov?
Biker
0%

Od ktorého roku sú na Tour povinné helmy?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Povinnosť nosenia heliem na pretekoch zaviedla Medzinárodná cyklistická únia až po tragickej smrti Andreja Kilieva na pretekoch Paríž-Nice.

Koľko úmrtí sa stalo v histórii Tour de France?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

11. júla 1935 - Španiel Francisco Cepeda nezvládol prudký zjazd v etape z Col de Galiber a polámal si väzy. O tri dni na to zomrel v nemocnici v Grenoble. 13. júla 1967 - Krátko pred cieľom etapy, ktorá sa končila 20 km dlhým stúpaním na Mont Ventoux skolaboval britský cyklista Tom Simpson. Aj napriek poskytnutiu prvej pomoci a okamžitom prevoze do nemocnice sa ho nepodarilo lekárom zachrániť. Pitva preukázala nadmerné požívanie amfetamínu. 18. júla 1995 - Pri hromadnom páde v zjazde z Col de Aspet Talian Fabio Casartelli narazil hlavou do betónového obrubníka. Vážnym poraneniam krku a lebky na mieste podľahol.

Kde sa končí tohtoročná Tour de France?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Kategória najťažšieho stúpania sa nazýva "Hors"

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Výjazdy sa delia na kategórie od 1 (najnáročnejšia) do 4 (najľahšia) podľa náročnosti (strmosti). Existuje aj piata kategória (Mimo kategórie – Hors categorie), ktorá je ešte náročnejšia.

Akú odmenu dostane víťaz žltého dresu na Tour de France 2019?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Ako sa po francúzsky volá žltý dres pre lídra celkového hodnotenia?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Žlté tričko nosí vedúci jazdec celých pretekov a cení sa zo všetkých najviac. Po skončení pretekov je vedúci jazdec vyhlásený za celkového víťaza. Ocenenie získava jazdec, ktorý má najmenší súčet všetkých časov jednotlivých etáp.

Kto má celkovo najviac žltých dresov v histórii Tour de France?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault a Miguel Indurain vyhrali Tour po päťkrát. Armstrongovi visí doma sedem žltých dresov, no po dopingovom škandále mu tituly odobrali.

V ktorom roku sa uskutočnila prvá Tour de France?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Premiérový ročník mal šesť etáp a vyhral ho Francúz Maurice Garin.

Koľko zelených dresov vyhral na Tour de France Peter Sagan?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Slovenský pretekár tímu Bora–Hansgrohe vyrovnal historický rekord Nemca Erika Zabela, ktorý vyhral zelený dres na Tour šesťkrát v rokoch 1996 – 2001.

V ktorom roku odobrali pre dopingovú aféru Armstrongovi všetky tituly z Tour?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Armstrong sa po priznaní dopustil porušenia viacerých anti-dopingových pravidiel. Medzinárodná cyklistická federácia mu v roku 2012 odobrala všetky tituly z Tour de France. Dostal doživotný zákaz pretekať a od 1. augusta 1998 je diskvalifikovaný z výsledkov pretekov

Fakty a história Tour de France

Zdieľajte svoje výsledky s priateľmi

Vaše komentáre

Aktuality

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Včera 17:33 Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.

Zavrieť reklamu