Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Wout van Aert nevedel o páde Van der Poela: Je ťažké pretekať bez vysielačiek

"Keby sme vedeli, že spadol, mohlo to byť iné," povedal Wout van Aert, ale zároveň uznal, že Mathieu van der Poel bol najsilnejší a titul majstra sveta si zaslúži.
Martin Sarvaš
Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023. Foto: UCI

Wout van Aert skončil už po štvrtýkrát na Majstrovstvách sveta na druhom mieste – dvakrát v cestných pretekoch s hromadným štartom (2020, 2023) a dvakrát v časovke (2020, 2021).

Zlatú medailu na svetovom šampionáte v cestnej cyklistike ešte nikdy nezískal, ale je jedným z najväčších favoritov v piatkovej časovke jednotlivcov.

Wout van Aert skončil na druhom mieste po dominantnom výkone Mathieu van der Poela a v rozhovore po pretekoch povedal, že netušil o páde Van der Poela, takže na to ani nemohol reagovať.

Keď zostávalo do cieľa 16,5 km, došlo k dramatickému momentu, keď sa Mathieu van der Poel pošmykol na mokrej ceste v zákrute a nepríjemne spadol. V závere pretekov ho v tom čase prenasledovala silná trojica pretekárov – Tadej Pogačar, Wout van Aert a Mads Pedersen.

Pogačar, Van Aert a Pedersen síce spolupracovali, ale tempu Van der Poela na čele sa nedokázali vyrovnať ani po jeho páde.

„Keby sme vedeli, že spadol, mohlo to byť iné“

“Nie som veľmi šťastný alebo niečo také, pretože som sa tu chcel stať majstrom sveta. Ale nie som ani príliš sklamaný, pretože som odjazdil dobré preteky a neurobil som žiadnu chybu,“ povedal van Aert v rozhovore po pretekoch pre holandský portál In de Leiderstrui.

„Vo finále som cítil, že Mathieu je najsilnejší, tak som chcel byť na jeho kolese. To fungovalo, ale nakoniec sa všetkých zbavil. Napriek tomu som z toho musel vyťažiť maximum, takže som bol s druhým miestom spokojný.“

„Až po dojazde som zistil, že Mathieu spadol, nevedeli sme o tom. Jazdíme tu bez vysielačiek, čo je pre mňa veľmi zvláštne,“ povedal Belgičan.

„Najsilnejší bol Mathieu, ktorý zaútočil, ale odvtedy sme museli bez informácií bojovať o druhé miesto. Keby sme vedeli, že spadol, mohlo to byť iné. Potom sme už nešli také tempo, takže v tomto zmysle to ovplyvnilo preteky,“ priznal Van Aert.

„Je ťažké pretekať bez vysielačiek“

„Je ťažké pretekať bez vysielačiek. Ako profesionáli sme si zvyčajne vždy vedomí taktiky a iných situácií. Vlastne je to smiešne, v skupine dvesto ľudí teraz musíme ísť hľadať našich krajanov,“ hovorí Van Aert.

Potvrdil to aj protest, ktorý spôsobil takmer hodinové prerušenie pretekov, ale prenasledujúca skupina a pelotón išli pomerne rýchlo až do miesta incidentu, pretože o tom nevedeli.

Van Aerta, ktorý skončil druhý za Van der Poelom na MS v cestnej cyklistike aj cyklokrose, sa opýtali, ako by vyzerali jeho úspechy bez jeho najväčšieho rivala.

„Či som niekedy premýšľal o tom, ako by vyzeral moje úspechy bez neho? Nechcem na to myslieť. Mathieu je veľký talent a dokáže sa veľmi dobre sústrediť na svoje momenty, ako to teraz opäť ukázal. Je zaslúženým víťazom,“ dodal Wout van Aert.

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu