Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Wout van Aert nevedel o páde Van der Poela: Je ťažké pretekať bez vysielačiek

"Keby sme vedeli, že spadol, mohlo to byť iné," povedal Wout van Aert, ale zároveň uznal, že Mathieu van der Poel bol najsilnejší a titul majstra sveta si zaslúži.
Martin Sarvaš
Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023. Foto: UCI

Wout van Aert skončil už po štvrtýkrát na Majstrovstvách sveta na druhom mieste – dvakrát v cestných pretekoch s hromadným štartom (2020, 2023) a dvakrát v časovke (2020, 2021).

Zlatú medailu na svetovom šampionáte v cestnej cyklistike ešte nikdy nezískal, ale je jedným z najväčších favoritov v piatkovej časovke jednotlivcov.

Wout van Aert skončil na druhom mieste po dominantnom výkone Mathieu van der Poela a v rozhovore po pretekoch povedal, že netušil o páde Van der Poela, takže na to ani nemohol reagovať.

Keď zostávalo do cieľa 16,5 km, došlo k dramatickému momentu, keď sa Mathieu van der Poel pošmykol na mokrej ceste v zákrute a nepríjemne spadol. V závere pretekov ho v tom čase prenasledovala silná trojica pretekárov – Tadej Pogačar, Wout van Aert a Mads Pedersen.

Pogačar, Van Aert a Pedersen síce spolupracovali, ale tempu Van der Poela na čele sa nedokázali vyrovnať ani po jeho páde.

„Keby sme vedeli, že spadol, mohlo to byť iné“

“Nie som veľmi šťastný alebo niečo také, pretože som sa tu chcel stať majstrom sveta. Ale nie som ani príliš sklamaný, pretože som odjazdil dobré preteky a neurobil som žiadnu chybu,“ povedal van Aert v rozhovore po pretekoch pre holandský portál In de Leiderstrui.

„Vo finále som cítil, že Mathieu je najsilnejší, tak som chcel byť na jeho kolese. To fungovalo, ale nakoniec sa všetkých zbavil. Napriek tomu som z toho musel vyťažiť maximum, takže som bol s druhým miestom spokojný.“

„Až po dojazde som zistil, že Mathieu spadol, nevedeli sme o tom. Jazdíme tu bez vysielačiek, čo je pre mňa veľmi zvláštne,“ povedal Belgičan.

„Najsilnejší bol Mathieu, ktorý zaútočil, ale odvtedy sme museli bez informácií bojovať o druhé miesto. Keby sme vedeli, že spadol, mohlo to byť iné. Potom sme už nešli také tempo, takže v tomto zmysle to ovplyvnilo preteky,“ priznal Van Aert.

„Je ťažké pretekať bez vysielačiek“

„Je ťažké pretekať bez vysielačiek. Ako profesionáli sme si zvyčajne vždy vedomí taktiky a iných situácií. Vlastne je to smiešne, v skupine dvesto ľudí teraz musíme ísť hľadať našich krajanov,“ hovorí Van Aert.

Potvrdil to aj protest, ktorý spôsobil takmer hodinové prerušenie pretekov, ale prenasledujúca skupina a pelotón išli pomerne rýchlo až do miesta incidentu, pretože o tom nevedeli.

Van Aerta, ktorý skončil druhý za Van der Poelom na MS v cestnej cyklistike aj cyklokrose, sa opýtali, ako by vyzerali jeho úspechy bez jeho najväčšieho rivala.

„Či som niekedy premýšľal o tom, ako by vyzeral moje úspechy bez neho? Nechcem na to myslieť. Mathieu je veľký talent a dokáže sa veľmi dobre sústrediť na svoje momenty, ako to teraz opäť ukázal. Je zaslúženým víťazom,“ dodal Wout van Aert.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu