Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Unikátne dizajny bicyklov jazdcov tímu Lidl-Trek na Tour de France 2023

Každý z pretekárov amerického tímu má špeciálny dizajn, pričom najzaujímavejšie bicykle majú Mads Pedersen a Quinn Simmons.
Martin Sarvaš
Trek Madone SLR Quinna Simmonsa v dizajne Diamond Flake. Foto: Dan King / Lidl-Trek

Pri príležitosti štartu Tour de France 2023 predstavil Trek osem unikátnych dizajnov na bicykloch pretekárov a pretekárok v tíme Lidl-Trek.

Každý z pretekárov amerického tímu má špeciálny dizajn, pričom najzaujímavejšie bicykle majú Mads Pedersen s chrómovým „ultra-dúhovým“ dizajnom a Quinn Simmons perleťovo chrómovým dizajnom s červeno-modrým logom Trek.

Dizajny sú v limitovanej edícii dostupné u farebných schém Project One ICON aj pre verejnosť, avšak príplatky za tieto špeciálne dizajny sú skutočne dosť vysoké a napríklad kompletný Trek Madone SLR Madsa Pedersena v dizajne „Ultra-Iridescent“ stojí šialených 20-tisíc eur.

V skutočnosti by ste však stále nemali úplne identický bicykel ako Mads Pedersen, keďže dánsky cyklista dostal od SRAM-u zlatú kazetu a zlatú reťaz, ktorú dodávajú v súčasnosti len pre bývalých alebo súčasných majstrov sveta.

Bicykel Trek Madone SLR vo výbave SRAM Red AXS bez dizajnov z Project One stojí 15 699 eur a len za samotný „ultra-dúhový“ dizajn je príplatok 4200 eur.

Ceny za všetky nové dizajny Project One ICON nájdete vo fotogalérii nižšie.

Aktuality

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Včera 11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

Včera 10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

Zavrieť reklamu