Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Unikátne dizajny bicyklov jazdcov tímu Lidl-Trek na Tour de France 2023

Každý z pretekárov amerického tímu má špeciálny dizajn, pričom najzaujímavejšie bicykle majú Mads Pedersen a Quinn Simmons.
Martin Sarvaš
Trek Madone SLR Quinna Simmonsa v dizajne Diamond Flake. Foto: Dan King / Lidl-Trek

Pri príležitosti štartu Tour de France 2023 predstavil Trek osem unikátnych dizajnov na bicykloch pretekárov a pretekárok v tíme Lidl-Trek.

Každý z pretekárov amerického tímu má špeciálny dizajn, pričom najzaujímavejšie bicykle majú Mads Pedersen s chrómovým „ultra-dúhovým“ dizajnom a Quinn Simmons perleťovo chrómovým dizajnom s červeno-modrým logom Trek.

Dizajny sú v limitovanej edícii dostupné u farebných schém Project One ICON aj pre verejnosť, avšak príplatky za tieto špeciálne dizajny sú skutočne dosť vysoké a napríklad kompletný Trek Madone SLR Madsa Pedersena v dizajne „Ultra-Iridescent“ stojí šialených 20-tisíc eur.

V skutočnosti by ste však stále nemali úplne identický bicykel ako Mads Pedersen, keďže dánsky cyklista dostal od SRAM-u zlatú kazetu a zlatú reťaz, ktorú dodávajú v súčasnosti len pre bývalých alebo súčasných majstrov sveta.

Bicykel Trek Madone SLR vo výbave SRAM Red AXS bez dizajnov z Project One stojí 15 699 eur a len za samotný „ultra-dúhový“ dizajn je príplatok 4200 eur.

Ceny za všetky nové dizajny Project One ICON nájdete vo fotogalérii nižšie.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu