Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!

Kde skončí Nairo Quintana? Kolumbijčan hovorí, že bude na pretekoch WorldTour

Kolumbijčana odmietli tímy Bahrain-Victorious, Astana-Qazaqstan aj AG2R-Citroën a Movistar má už naplnenú súpisku. Jedinú ponuku má momentálne od kolumbijského tímu Medellín EPM.
Martin Sarvaš

Nairo Quintana má problém nájsť si tím pre sezónu 2023 pre dopingovú aféru z Tour de France, kde mal pozitívne testy na tramadol.

Quintana predčasne ukončil zmluvu s tímom Arkéa Samsic, kde bol od roku 2020 a ktorému pomohol dostať sa do kategórie WorldTour pre rok 2023.

Kolumbijčan skončil pôvodne v celkovom hodnotení Tour na šiestom mieste. UCI však v auguste informovala o „prítomnosti tramadolu a jeho dvoch hlavných metabolitov“ u Quintanu v 7. a 11. etape pretekov na La Planche des Belles Filles a Col de Granon.

Porušenie zákazu užívania tramadolu je priestupkom podľa lekárskych pravidiel UCI a nepredstavuje porušenie antidopingových pravidiel. Preto Quintana nedostal zákaz činnosti a môže naďalej pretekať. Medzinárodná cyklistická federácia zakázala tramadol v roku 2019.

UCI už však roky lobuje u Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), aby zakázala tramadol, ale zatiaľ nebol zaradený na zoznam zakázaných látok.

Prečítajte si tiež

Quintana: Budem na WorldTour

„Budem na WorldTour. Budem tvrdo pokračovať v pretekaní, napredujem. Cieľom je zostať motivovaný vyhrávať preteky a reprezentovať svoju krajinu,“ cituje Quintanu portál Cyclingtips.

„To je to, čo mám na mysli. Budem pokračovať a budúci rok tam budem na veľkých pretekoch. Budúci rok určite uvidíte Naira Quintanu na obrazovke súťažiť v jednom z vašich obľúbených pretekov,“ povedal Quintana.

Kolumbijčan naznačil, že by mohol už mať na stole ponuku zmluvy, ale nepovedal o aký tím ide:

Nejasné teda. Pokračoval v rozprávaní o ‚možnostiach‘ a po špičkách obchádzal návrh, že dohoda už je na stole: „Je to politika na ich strane. Keby to bolo na mne, povedal by som to teraz, ale je to politika.“

Quintana pripúšťa aj Movistar, ktorý však nemá miesto

Pýtali sa ho tiež, či sa neplánuje vrátiť do Movistaru, kde strávil osem sezón od roku 2012, ale španielsky tím má už kompletnú súpisku 30 jazdcov pre budúci rok.

Napriek tomu Quintana povedal, že „by to mohla byť jedna z možností. Pravdou je, že mám s nimi dobrý vzťah. Mali sme osem rokov veľkého úspechu a prečo nie? Pokračujeme však v hľadaní možností.“

Naira Quintanu médiá spájali už s viacerými tímami, no vždy prišla negatívna odozva a spoluprácu s ním odmietli Bahrain-Victorious, Astana-Qazaqstan aj AG2R-Citroën.

Prečítajte si tiež

Zmluvu mu ponúkol kolumbijský Medellín EPM

Jedinú oficiálnu ponuku dostal od domáceho kolumbijského tímu Medellín EPM.

„Nairo je náš veľký predstaviteľ kolumbijskej cyklistiky vo svete. Z tohto dôvodu vám z Team Medellín EPM ponúkame pokračovať vo vašej športovej kariére s nami so širokým národným a medzinárodným kalendárom. Aké hrdé by bolo pre Medellín, keby ste nás zastupovali,“ píše tím Medellín EPM.

Kolumbijčan aj po rozhodnutí Arbitrážneho súdu stále popiera užívanie tramadolu: „Hoci to mnohí videli v zlom svetle, vždy som sa snažil dokázať svoju nevinu.“

„Výsledok nebol taký, ako som dúfal, ale bránil som sa a som pokojný s vedomím, že som neurobil nič zlé. Preto chcem pokračovať a bojovať,“ cituje Quintanu portál Cyclingweekly.

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Zavrieť reklamu