Belgický monument vyhral po 29km sóle, na svetovom šampionáte išiel osamote 25km a na klasike San Sebastian si odjazdil sám až 44km.

Len 22-ročný Remco Evenepoel má za sebou úžasnú sezónu – stal sa najmladším víťazom Vuelty za polstoročia, vyhral monument Liège-Bastogne-Liège a stal sa aj majstrom sveta. Celkovo si pripísal až 16 víťazstiev.

Tri víťazstvá mladého Belgičana však vyčnievali nad ostatnými a dokázal vyhrať v štýle skutočného šampióna a majstra taktiky – dlhými sólo únikmi.

Pozrite si tiež

Liège-Bastogne-Liège 2022

Belgický monument Liège-Bastogne-Liège vyhral po záverečnom 29km sólo úniku. Evenepoel zaútočil v stúpaní Côte de la Redoute a predviedol také zrýchlenie, že mu prešmyklo zadné koleso.

Útok Remca Evenepoela v stúpaní Côte de la Redoute na Liège-Bastogne-Liège:

Zostrih Liège-Bastogne-Liège 2022:

Majstrovstvá sveta, Wollongong 2022

Dúhový dres získal Remco Evenepoel vo Wollongongu po skvelom 25 km sólo úniku, ktorý dokonale načasoval, keď zaútočil dve kolá pred koncom na dlhej 266,9 km trati s prevýšením cez 4000 metrov.

Evenepoel roztrhal vedúcu skupinu už 30km pred cieľom a spolu s ním sa dostal do úniku aj Alexey Lutsenko, no o ďalších 5 km už Lutsenko nedokázal udržať tempo s mladým talentom QuickStep-u a Evenepoel prišiel do cieľa po viac ako 6 hodinách pretekania osamote s takmer dva a pol minútovým náskokom pred skupinou favoritov.

Víťazný útok Remca Evenepoela na MS vo Wollongongu:

Zostrih Majstrovstiev sveta, Wollongong 2022:

Klasika San Sebastian 2022

Najdlhšie víťazné sólo predviedol Remco Evenepoel na španielskej klasike Donostia San Sebastian, ktorú absolvoval pred štartom na Vuelte.

Belgičan odštartoval svoj víťazný ťah v stúpaní Erlaitz 44,5 kilometrov pred cieľom, keď sa dokázal odtrhnúť od Simona Yatesa, ktorý a jeho zrýchlenie nedokázal zareagovať.

Za aký tím jazdí Remco Evenepoel?

Remco Evenepoel meria 171 cm. Koľko váži?

Akému športu sa venoval Remco Evenepoel pred cyklistikou?

V roku 2018 dosiahol Evenepoel ako junior prvé veľké úspechy v cestnej cyklistike. Aké?

V roku 2020 Evenepoel na pretekoch nepríjemne spadol a utrpel početné zranenia. Na akých pretekoch to bolo?

Aký monument vyhral Remco Evenepoel tento rok?

Koľko etáp vyhral Remco Evenepoel na Vuelta a España 2022?