Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Tadej Pogačar nebude mať na Majstrovstvách sveta podporu Rogliča ani Mohoriča

Primož Roglič sa zotavuje po páde na Vuelte a Matej Mohorič sa trápil už na Tour de France a po prekonaní Covid-19 má stále slabý výkon. Okrem toho sa Roglič nedávno dostal do konfliktu s Mohoričom kvôli jeho pádu na Vuelte.
Martin Sarvaš

V slovinskej reprezentácii na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Austrálii bude chýbať dvojica Primož Roglič a Matej Mohorič.

Jeden z najväčších favoritov na zisk dúhového dresu Tadej Pogačar tak nebude mať podporu dvojici krajanov, ktorí mu mohli byť veľkou oporou.

Primož Roglič neodštartuje v Austrálii, pretože sa stále zotavuje zo zranení, ktoré utrpel pri páde na pretekoch Vuelta a España. Roglič z Vuelty odstúpil a jeho program na zvyšok sezóny je zatiaľ neznámy.

Jeho nedávny príspevok na Instagrame, v ktorom leží, oddychuje a číta knihu o skialpinistovi Kilianovi Jornetovi však napovedá, že zvyšok sezóny bude oddychovať.

Matej Mohorič mal síce skvelý úvod sezóny a dosiahol najväčší úspech v kariére, keď vyhral monument Miláno-San Remo spôsobom, ktorý sa zapísal do dejín – vďaka teleskopickej sedlovke a šialenému zjazdu z Poggia. 27-ročný Slovinec sa však po zvyšok sezóny skôr trápil.

Mohorič pred pár dňami naznačil, že za jeho nevýraznými výkonmi na Tour de France by mohla byť choroba, pričom odhalil, že nedávno prekonal vírus Covid-19 a možno sa nakazil aj vírusom Epstein Barr.

Konflikt medzi Rogličom a Mohoričom

Ich účasť na majstrovstvách v Austrálii to asi veľmi neovplyvnilo, ale asi to ani ničomu nepomohlo – Roglič a Mohorič sa dostali nedávno do konfliktu.

Primož Roglič totiž obvinil z pádu na Vuelte jednoznačne Freda Wrighta – spolujazdca Mohoriča z tímu Bahrain-Victorious.

„Spôsob, akým k tomuto pádu došlo, je neprijateľný. Nie každý to videl správne. Nehodu nespôsobila zlá cesta alebo nedostatok bezpečnosti, ale správanie jazdca. Nemám oči na chrbte. Inak by som sa uhol na kraj. Wright prišiel zozadu a vytrhol mi riadidlá z rúk skôr, ako som si to uvedomil,“ opísal Roglič.

Mohorič však chcel obhájiť Freda Wrighta a vyjadril sa, že „všetci vieme, že Primož často padá.“

„Videl som tri alebo štyri rôzne videá. Nie je čo povedať, je veľmi, veľmi jasné, že Primož vybočil zo svojej línie. Nekontroloval si cez rameno, či tam niekto nie je, a bol jasne na bielej čiare,“ povedal Mohorič.

„Nie je vhodné a nie je to fér urobiť takéto vyhlásenie voči Fredovi, ktorého osobne veľmi dobre poznám,“ dodal Mohorič.

 

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Zavrieť reklamu