Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Musíte vidieť: Šialený zjazd Mateja Mohoriča, ktorým vyhral Miláno – San Remo 2022

Počas zjazdu Poggio išiel na úplnom limite svojich schopností, dvakrát takmer spadol, ale podarilo sa mu získať rozhodujúci náskok pred súpermi.
Martin Sarvaš

Matej Mohorič (Bahrain Victorious) vyhral Miláno – San Remo vďaka technologickej výhode v zjazde – použil teleskopickú sedlovku, ktorá mu umožnila získať cenné sekundy v technickom zjazde a rozhodujúci náskok pred cieľom.

Mohorič patrí v profesionálnom pelotóne k najlepším zjazdárom a obľuboval využívanie aero polohy „supertuck“, až dokým ju UCI nezakázala.

Pozrite si tiež

Po víťazstve talianskeho monumentu si Mohorič myslí, že opäť zmení cyklistiku a odteraz začnú všetci používať teleskopické sedlovky.

„Raz som už zničil cyklistiku supertuckom, teraz som zase zničil cyklistiku. Myslím si, že odteraz začne používať každý teleskopické sedlovky. Bude to ďalšia vec, nad ktorou budú rozmýšľať. Bude to ako Formula 1. Kedysi tam bol len plynový a brzdový pedál, teraz majú stovky tlačidiel.“

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu