Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Specialized predstavil nové prilby S-Works Evade 3 a Prevail 3 so zvýšenou ventiláciou

Evade aj Prevail 3 sa budú predávať za rovnakú cenu 330 eur. Okrem nich uviedol Specialized aj novú časovkársku helmu.
Martin Sarvaš

S-Works Prevail 3. Foto: Specialized

Specialized uviedol na trh tri nové cestné prilby úrovne S-Works – Evade 3, Prevail 3 a TT5.

Evade 3 je aerodynamicky optimalizovaná prilba a Prevail 3 je ľahšia varianta do kopcov, ktorá uprednostňuje maximálnu ventiláciu. Helma TT5, ako už názov napovedá, je určená na použitie v časovke .

Prevail aj Evade 3 získali 5-hviezdičkové hodnotenie v nezávislých testoch vykonaných laboratóriom Helmet Lab spoločnosti Virginia Tech.

Všetky prilby využívajú technológiu MIPS ‚Air Node, ktorá je podľa značky integrovaná priamo do výplne prilby, s „úhľadnou vrstvou s nízkym trením, ktorá je navrhnutá tak, aby rozptyľovala rotačné sily“. Značka tiež pridala perforácie na miestach, aby maximalizovala ventiláciu a pohodlie a šetrila váhu.

Evade aj Prevail 3 sa budú predávať za rovnakú cenu 330 eur.

S-Works Evade 3

Specialized žiadal spätnú väzbu od svojich profesionálnych jazdcov, ktorí povedali, že chcú prilbu, ktorá by bola v súlade s Evade 2, ale s pridanou ventiláciou, aby sa zvýšila jej všestrannosť v rôznych etapách.

V dôsledku toho spoločnosť Specialized tvrdí, že zvýšila ventiláciu modelu Evade 3 o 10 percent oproti modelu Evade 2, pričom si prakticky zachovala svoje súčasné aerodynamické vlastnosti.

Tvrdí, že prilbu zrýchlila o 1 až 1,5 wattu, ale značka nekladie dôraz jej aerodynamické vlastnosti, pretože ventilácia je najvýznamnejším vylepšením tejto prilby tretej generácie.

Prečítajte si tiež

Specialized tvrdí, že testoval svoju prilbu Evade 2 vo vlastnom aerodynamickom tuneli a prostredníctvom testov CFD (Computational Fluid Dynamic).

Specialized uvádza, že dosiahol celkovú aerodynamickú rovnováhu začlenením difúzora do zadnej časti prilby. Difúzor má väčšie prieduchy a údajne kompenzuje aerodynamickú stratu z pridanej ventilácie.

Specialized tiež otvoril prednú časť prilby na zvýšenie ventilácie.

Prilba si zachováva  nastaviteľný „tri-fix web splitter“, ktorý sa nachádza na jej ostatných prilbách pre jednoduché nastavenie.

S-Works Prevail 3

Specialized tvrdí, že Prevail 3 je „dokonalá všestranná prilba, ktorá vyniká v horúcich podmienkach, namáhavých výstupoch a horských etapách“.

Značka to dosiahla odstránením penových mostíkov zo stredu, čím sa efektívne vytvorili priechodné vzduchové kanály. Zvýšenie povrchovej ventilácie predstavuje až 24,5-percentné zlepšenie oproti S-Works Prevail II Vent.

Ventilácia Prevail 3 nie je len vylepšením oproti predchodcovi. Značka tvrdí, že je to tiež najlpšie odvetraná prilba, akú kedy vyrobila.

Pri náraze na prilbu je jej úlohou rozptýliť negatívnu energiu. Značky zvyčajne používajú viac peny EPS, ale spoločnosť Specialized používa nový systém s názvom „Air Cage“.

„Air Cage“ používa tkané aramidové káble, ktoré prechádzajú prilbou a sú ukotvené na bočných paneloch z uhlíkových vlákien.

Prilba tiež obsahuje nastaviteľný „tri-fix web splitter“, ako aj nastavenie tylovej základne, čo je funkcia, o ktorej Specialized hovorí, že ďalej optimalizuje pohodlie a poskytuje úložné riešenie pre cyklistické slnečné okuliare.

Prilba je tiež kompatibilná so systémom ANGi Mindset, ktoré v prípade pádu odošle upozornenie na vopred určený kontakt.

S-Works TT5

S-Works TT5

Specialized tiež uvádza na trh novú časovkársku prilbu s názvom TT5.

Jazdci Quick-Step Alpha Vinyl Remco Evenepoel a Kasper Asgreen údajne strávili veľa hodín v aerodynamickom tuneli Specializedu, kým značka dospela k finálnemu dizajnu.

Specialized opäť použil pri testovaní CFD modelovanie. Zadná časť prilby bola upravená tak, aby bola bližšie k ramenám jazdca – značka tvrdí, že to znižuje odpor vzduchu.

Specialized tiež tvrdí, že nová prilba TT5 ušetrila Evenepoelovi 26 sekúnd na nešpecifikovaných 40 km časovkách.

Specialized skonštruoval vnútornú vložku navrhnutú špeciálne pre túto prilbu a ktorá je podľa značky prvkom, ktorý pomáha „udržiavať optimálnu polohu na hlave počas jazdy a zmierňuje rotačné sily počas nárazu“.

Prilba sa dodáva s optickým štítom triedy 1, o ktorom sa tvrdí, že má nulové skreslenie. Štít má hydrofóbny povlak na odstránenie vlhkosti, ak sa počasie zmení, ako aj ochranu proti zahmlievaniu.

Aktuality

10:15 Poznáme dátum konania Red Bull Rampage.

Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.

09:52 Thomas Lemoine a Jordy Scott vyhrali Speed & Style na Crankworxe vo Whistleri.

Pozrite si záznam z prenosu, ktorý sme dnes v noci mali možnosť sledovať. Divácky veľmi atraktívna disciplína Speed & Style, v ktorej idú na dirtovej trati vedľa seba dvaja jazdci a predvádzajú rôzne triky, s tým, že do výsledkov sa započítava aj čas. Najlepšie hodnotenými a zároveň najrýchlejšími jazdcami sa sa stali Thomas Lemoine a Jordy Scott.

Včera 14:34 Poradňa: 9 tipov, ako si spríjemniť jazdy na bicykli v horúčavách a ako správne dopĺňať tekutiny.

Vedeli ste, že keď ste dehydrovaní, tak ide do pokožky viac krvi, aby sa uvoľnilo teplo, a menej krvi do svalov, do ktorých sa tak dostáva menej kyslíku a živín?

Včera 13:38 Alexander Kristoff vyhral klasiku Circuit Franco-Belge, nepríjemný pád vyradil Girmaya aj Nizzola.

35-ročnému Nórovi sa tento rok veľmi darí, pričom štyrikrát vyhral a okrem toho bol až 13-krát bol na pódiu. Z tímu Intermarché-Wanty-Gobert odchádza a podpísal 3-ročnú zmluvu s nórskym Uno-X.

Včera 13:17 11 rýchlych otázok s mladým slovenským talentom Martinom Svrčekom.

Tím Quick-Step Alpha Vinyl spravil s 19-ročným Slovákom krátky rozhovor, v ktorom prezradil svoje obľúbené činnosti.

Zavrieť reklamu