Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Novinky

Specialized predstavil nové prilby S-Works Evade 3 a Prevail 3 so zvýšenou ventiláciou

Evade aj Prevail 3 sa budú predávať za rovnakú cenu 330 eur. Okrem nich uviedol Specialized aj novú časovkársku helmu.
Martin Sarvaš
Specialized predstavil nové prilby S-Works Evade 3 a Prevail 3 so zvýšenou ventiláciou

S-Works Prevail 3. Foto: Specialized

Specialized uviedol na trh tri nové cestné prilby úrovne S-Works – Evade 3, Prevail 3 a TT5.

Evade 3 je aerodynamicky optimalizovaná prilba a Prevail 3 je ľahšia varianta do kopcov, ktorá uprednostňuje maximálnu ventiláciu. Helma TT5, ako už názov napovedá, je určená na použitie v časovke .

Prevail aj Evade 3 získali 5-hviezdičkové hodnotenie v nezávislých testoch vykonaných laboratóriom Helmet Lab spoločnosti Virginia Tech.

Všetky prilby využívajú technológiu MIPS ‚Air Node, ktorá je podľa značky integrovaná priamo do výplne prilby, s „úhľadnou vrstvou s nízkym trením, ktorá je navrhnutá tak, aby rozptyľovala rotačné sily“. Značka tiež pridala perforácie na miestach, aby maximalizovala ventiláciu a pohodlie a šetrila váhu.

Evade aj Prevail 3 sa budú predávať za rovnakú cenu 330 eur.

S-Works Evade 3

Specialized žiadal spätnú väzbu od svojich profesionálnych jazdcov, ktorí povedali, že chcú prilbu, ktorá by bola v súlade s Evade 2, ale s pridanou ventiláciou, aby sa zvýšila jej všestrannosť v rôznych etapách.

V dôsledku toho spoločnosť Specialized tvrdí, že zvýšila ventiláciu modelu Evade 3 o 10 percent oproti modelu Evade 2, pričom si prakticky zachovala svoje súčasné aerodynamické vlastnosti.

Tvrdí, že prilbu zrýchlila o 1 až 1,5 wattu, ale značka nekladie dôraz jej aerodynamické vlastnosti, pretože ventilácia je najvýznamnejším vylepšením tejto prilby tretej generácie.

Prečítajte si tiež

Specialized tvrdí, že testoval svoju prilbu Evade 2 vo vlastnom aerodynamickom tuneli a prostredníctvom testov CFD (Computational Fluid Dynamic).

Specialized uvádza, že dosiahol celkovú aerodynamickú rovnováhu začlenením difúzora do zadnej časti prilby. Difúzor má väčšie prieduchy a údajne kompenzuje aerodynamickú stratu z pridanej ventilácie.

Specialized tiež otvoril prednú časť prilby na zvýšenie ventilácie.

Prilba si zachováva  nastaviteľný „tri-fix web splitter“, ktorý sa nachádza na jej ostatných prilbách pre jednoduché nastavenie.

S-Works Prevail 3

Specialized tvrdí, že Prevail 3 je „dokonalá všestranná prilba, ktorá vyniká v horúcich podmienkach, namáhavých výstupoch a horských etapách“.

Značka to dosiahla odstránením penových mostíkov zo stredu, čím sa efektívne vytvorili priechodné vzduchové kanály. Zvýšenie povrchovej ventilácie predstavuje až 24,5-percentné zlepšenie oproti S-Works Prevail II Vent.

Ventilácia Prevail 3 nie je len vylepšením oproti predchodcovi. Značka tvrdí, že je to tiež najlpšie odvetraná prilba, akú kedy vyrobila.

Pri náraze na prilbu je jej úlohou rozptýliť negatívnu energiu. Značky zvyčajne používajú viac peny EPS, ale spoločnosť Specialized používa nový systém s názvom „Air Cage“.

„Air Cage“ používa tkané aramidové káble, ktoré prechádzajú prilbou a sú ukotvené na bočných paneloch z uhlíkových vlákien.

Prilba tiež obsahuje nastaviteľný „tri-fix web splitter“, ako aj nastavenie tylovej základne, čo je funkcia, o ktorej Specialized hovorí, že ďalej optimalizuje pohodlie a poskytuje úložné riešenie pre cyklistické slnečné okuliare.

Prilba je tiež kompatibilná so systémom ANGi Mindset, ktoré v prípade pádu odošle upozornenie na vopred určený kontakt.

S-Works TT5

S-Works TT5

Specialized tiež uvádza na trh novú časovkársku prilbu s názvom TT5.

Jazdci Quick-Step Alpha Vinyl Remco Evenepoel a Kasper Asgreen údajne strávili veľa hodín v aerodynamickom tuneli Specializedu, kým značka dospela k finálnemu dizajnu.

Specialized opäť použil pri testovaní CFD modelovanie. Zadná časť prilby bola upravená tak, aby bola bližšie k ramenám jazdca – značka tvrdí, že to znižuje odpor vzduchu.

Specialized tiež tvrdí, že nová prilba TT5 ušetrila Evenepoelovi 26 sekúnd na nešpecifikovaných 40 km časovkách.

Specialized skonštruoval vnútornú vložku navrhnutú špeciálne pre túto prilbu a ktorá je podľa značky prvkom, ktorý pomáha „udržiavať optimálnu polohu na hlave počas jazdy a zmierňuje rotačné sily počas nárazu“.

Prilba sa dodáva s optickým štítom triedy 1, o ktorom sa tvrdí, že má nulové skreslenie. Štít má hydrofóbny povlak na odstránenie vlhkosti, ak sa počasie zmení, ako aj ochranu proti zahmlievaniu.

Aktuality

Včera 16:42 Wout van Aert analyzuje prehraný súboj s Van der Poelom na Okolo Flámska 2020 (+video).

25-ročný Holanďan dokonale načasoval šprint a vyhral iba o pár centimetrov.

Včera 16:18 PRO vyzýva na vrátenie alebo výmenu hliníkových predstavcov Vibe, ktoré boli predané po máji 2020.

Zákazníci, ktorí si kúpili tento predstavec, dostanú náhradný predstavec alebo im budú vrátené peniaze. (Pro)

Včera 13:49 Fotogaléria: Tomáš Slavík v Čile, Mexiku a Kolumbii na pretekoch Red Bull Cerro Abajo 2023.

Pozrite si skvelé fotografie českého pretekára zo seriálu mestského zjazdu v južnej Amerike Red Bull Cerro Abajo

Včera 13:49 Kto sú najväčší favoriti monumentu Okolo Flámska 2023?

Na štarte sa stretnú Mathieu van der Poel, Wout van Aert, Tadej Pogačar a mnoho ďalších veľkých mien vrátane Petra Sagana.

Včera 13:03 Video: Hrozivý pád Tomáša Slavíka na Red Bull Cerro Abajo v Mexiku.

„Cítim sa, ako keby ma niekto pretlačil mlynčekom na mäso, ale som rád, že som odišiel po svojich,“ napísal po nepríjemnom páde na schodoch Tomáš Slavík.

Zavrieť reklamu