Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Martin Svrček radí mladým cyklistom odísť čo najskôr do zahraničia: Práve to bolo pre mňa kľúčové

"Čo najskôr sa treba snažiť ísť do zahraničia. Kľudne ako kadet alebo junior. Podľa mňa bolo pri mne kľúčové práve toto," hovorí iba 18-ročný Martin Svrček, ktorý bude jediným slovenským zástupcom vo WorldTour v roku 2022.
Martin Sarvaš

Mladý slovenský cyklista Martin Svrček podpísal v roku 2021 zmluvu na dva a pol roka s najúspešnejším cyklistickým tímom súčasnosti Quick-Step Alpha Vinyl.

Iba 18-ročný talent má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu a v roku 2022 bude jediným slovenským zástupcom v najvyššej cyklistickej lige WorldTour, keďže bratia Saganovci sú v tíme TotalEnergies, ktorý patrí do kategórie ProTeam.

V sezóne 2021 sa Svrčkovi mimoriadne darilo a zaznamenal 15 víťazstiev, skončil šiesty na juniorskom Paríž-Roubaix, štvrtý na Majstrovstvách sveta vo Flámsku a ôsmy na Majstrovstvách Európy v Trente.

Prečítajte si tiež

„Som veľmi šťastný, pretože Deceuninck – Quick-Step je najlepší tím na svete. Nečakal som niečo takéto, takže je to úžasné. Mojim snom bolo dostať sa do World Tour, ale ani som si nedokázal predstaviť, že by som podpísal zmluvu s týmto tímom,“ priznal Martin Svrček.

„Páči sa mi všetko v tomto tíme – atmosféru, víťazného ducha, históriu i dres, ktorý vždy vyčnieva z pelotónu.“

V rozhovore pre Cycling-Info.sk rozpráva o uplynulej sezóne, cieľoch v roku 2022 a v závere rozhovoru skonštatoval, že pre jeho súčasné úspechy bol kľúčový odchod do zahraničia.

„Myslím si, že do kadetov to netreba hrotiť, aby tá cyklistika bavila a od juniorov treba na sebe čo najviac pracovať. Nehovorím, že v kadetoch to netreba, ale treba sa tou cyklistikou baviť.“

„Čo najskôr sa treba snažiť ísť do zahraničia. Kľudne ako kadet alebo junior. Podľa mňa bolo pri mne kľúčové práve toto,“ dodal Martin Svrček.

Vypočujte si celý rozhovor s Martinom Svrčkom:

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu