Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Martin Svrček radí mladým cyklistom odísť čo najskôr do zahraničia: Práve to bolo pre mňa kľúčové

"Čo najskôr sa treba snažiť ísť do zahraničia. Kľudne ako kadet alebo junior. Podľa mňa bolo pri mne kľúčové práve toto," hovorí iba 18-ročný Martin Svrček, ktorý bude jediným slovenským zástupcom vo WorldTour v roku 2022.
Martin Sarvaš

Mladý slovenský cyklista Martin Svrček podpísal v roku 2021 zmluvu na dva a pol roka s najúspešnejším cyklistickým tímom súčasnosti Quick-Step Alpha Vinyl.

Iba 18-ročný talent má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu a v roku 2022 bude jediným slovenským zástupcom v najvyššej cyklistickej lige WorldTour, keďže bratia Saganovci sú v tíme TotalEnergies, ktorý patrí do kategórie ProTeam.

V sezóne 2021 sa Svrčkovi mimoriadne darilo a zaznamenal 15 víťazstiev, skončil šiesty na juniorskom Paríž-Roubaix, štvrtý na Majstrovstvách sveta vo Flámsku a ôsmy na Majstrovstvách Európy v Trente.

Prečítajte si tiež

„Som veľmi šťastný, pretože Deceuninck – Quick-Step je najlepší tím na svete. Nečakal som niečo takéto, takže je to úžasné. Mojim snom bolo dostať sa do World Tour, ale ani som si nedokázal predstaviť, že by som podpísal zmluvu s týmto tímom,“ priznal Martin Svrček.

„Páči sa mi všetko v tomto tíme – atmosféru, víťazného ducha, históriu i dres, ktorý vždy vyčnieva z pelotónu.“

V rozhovore pre Cycling-Info.sk rozpráva o uplynulej sezóne, cieľoch v roku 2022 a v závere rozhovoru skonštatoval, že pre jeho súčasné úspechy bol kľúčový odchod do zahraničia.

„Myslím si, že do kadetov to netreba hrotiť, aby tá cyklistika bavila a od juniorov treba na sebe čo najviac pracovať. Nehovorím, že v kadetoch to netreba, ale treba sa tou cyklistikou baviť.“

„Čo najskôr sa treba snažiť ísť do zahraničia. Kľudne ako kadet alebo junior. Podľa mňa bolo pri mne kľúčové práve toto,“ dodal Martin Svrček.

Vypočujte si celý rozhovor s Martinom Svrčkom:

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu