Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Martin Svrček predviedol opäť skvelý výkon a skončil šiesty na juniorskom Paríž-Roubaix

Zatiaľ čo Petrovi Saganovi "peklo severu" nevyšlo, 18-ročný slovenský junior si pripísal ďalší skvelý výsledok.
Martin Sarvaš
Martin Svrček predviedol opäť skvelý výkon a skončil šiesty na juniorskom Paríž-Roubaix

Martin Svrček (Franco Ballerini) pokračuje v skvelých výkonoch aj na konci sezóny a pripísal si ďalší výborný výsledok. Na juniorskom Paríž-Roubaix skončil na šiestom mieste so stratou 1:12 minúty na víťaza Stiana Fredheima z Nórska.

Juniori absolvovali 119,5 km dlhú trať s prevýšením 253 metrov a 18 sektorov dlažobných kociek, pričom priemerná rýchlosť víťaza na cieľovej čiare bola úctyhodných 45,3 km/h.

O pódiové miesta sa šprintovala trojica Stian Fredheim, Alec Segaert a Per Strand Hagenes. Najrýchlejší bol Fredheim, za ním skončil Belgičan Segaert a tretí skončil víťazov krajan Hagenes, ktorý sa stal nedávnom majstrom sveta v junioroch.

Záverečný šprint:

Martin Svrček prišiel šiesty s trojsekundovou stratou na piateho Romaina Grégoira.

Svrček si pripísal skvelý výsledok po úspešnej sezóne s 15 víťazstvami či štvrtom mieste na majstrovstvách sveta a ôsmom mieste na európskom šampionáte.

Slovenský cyklista bude od budúcej sezóny jazdiť v najúspešnejšom tíme súčasnosti. Iba 18-ročný junior nedávno podpísal zmluvu na dva a pol roka s belgickým tímom Deceuninck–Quick-Step, ktorý sa bude volať od budúcej sezóny Quick-Step Alpha Vinyl Team.

Výsledky Paríž-Roubaix juniorov 2021

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu