Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Greg Van Avermaet viní očkovanie zo slabých výkonov: Som za očkovanie, nie som nejaký Djokovič

Belgický cyklista viní práve očkovanie proti Covid-19 z jeho slabých výkonov v druhej polovici 2021.. Napriek tomu sa vyjadril, že je za to, aby sa ľudia očkovali.
Martin Sarvaš

Belgický cyklista Greg Van Avermaet si myslí, že očkovanie proti ochoreniu Covid-19 spôsobilo jeho slabé výkony v druhej polovici sezóny 2021.

„Najmä v druhej polovici sezóny veci nešli tak, ako som chcel. Dávam to za vinu očkovaniu,“ povedal Van Avermaet pre média na nedávnom sústredení v Španielsku.

„Odvtedy už nepretekám na takej úrovni. Očkovanie si naozaj musíte načasovať a ja som to urobil tesne pred Dauphiné, po náročnom tréningu a tesne pred ťažkými pretekmi. To nebol dobrý nápad. Odvtedy som nedosiahol potrebnú úroveň výkonu.“

„Bežne mám dostatočne dobrý výkon na umiestnenie v prvej desiatke alebo účasť vo finále a vlani som to mal ťažké dokonca aj v grupette na Tour de France. Chcel som skončiť, ale tím chcel, aby som pokračoval, vrátane nášho hlavného jazdca Bena O’Connora, takže som pokračoval. Ale so svojim telom musíte potom žiť aj ďalej.“

Jazdec tímu AG2R-Citroën dôraznil, že jeho krvné hodnoty po sezóne neboli na rovnakej úrovni, ako ukázali jesenné testy. Nie je však k dispozícii žiadny definitívny dôkaz, ktorý by dokázal, že dôvodom tejto nižšej hodnoty je vakcína.

Greg Van Avermaet chce počkať s posilňovacou dávkou očkovania až po jarných klasikách, pretože v novembri prekonal ochorenie Covid-19 a v máji minulého roka dostal dve dávky očkovania.

Prečítajte si tiež

„Keby som nebol chorý, už by som si dal posilnovaciu dávku. Určite som za očkovanie, nechcel by som, aby si niekto myslel, že som nejaký Djokovič,“ povedal na adresu profesionálneho tenistu Novaka Djokoviča, ktorého deportovali z Austrálie a nedovolili mu štart na Australian Open, pretože nie je zaočkovaný.

Anonymný prieskum, ktorý uskutočnila Medzinárodná cyklistická únia (UCI) pred seminárom UCI WorldTour v decembri minulého roka naznačuje, že až 75 percent tímov malo viac ako 80 percent zaočkovaných jazdcov a personálu.

Medzi tímami však existovala vysoká variabilita, ktorá sa pohybovala od 40 percent do 100 percent.

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu