Trek Supercaliber je víťazným bicyklom ženskej olympiády i majstrovstiev sveta v XCO 2021 (foto, detaily, špecifikácie)

Jolanda Neff vyhrala na Supercalibri Olympijské XCO v Tokiu a Evie Richards sa na ňom stala majsterkou sveta.

Trek Supercaliber sa stal v sezóne 2021 pravdepodobne najúspešnejším modelom v ženskom cross-country.

Pretekárky tímu Trek Factory Racing Jolanda Neff a Evie Richards na ňom dosiahli najcennejšie tituly – z majstrovstiev sveta a olympiády.

Jolanda Neff vyhrala preteky v XCO na Olympijských hrách v Tokiu a počas celej sezóny 2021 absolvovala 21 pretekov, z ktorých 4-krát vyhrala a 5-krát bola na pódiu.

Supercaliber Jolandy Neff má veľkosť 17,5″, 100 mm vidlicu RockShox SID Ultimate, 29-palcové karbónové kolesá Kovee XXX, pohon SRAM Eagle AXS XX1 a brzdy SRAM Level Ultimate. Celková hmotnosť jej Supercalibru je na veľmi nízkej hodnote10,2kg.

Evie Richards sa stala na Supercalibri v talianskom Val di Sole majsterkou sveta. Iba 24-ročná pretekárka sa stala prvou britskou cyklistkou, ktorá sa stala majsterkou sveta v tejto disciplíne.

Dokopy absolvovala 19 pretekov, z ktorých sa až 7-krát tešila z víťazstva a 4-krát bola na pódiových priečkach. V sezóne 2021 získala najviac bodov z pretekov a je tak na prvej priečke rebríčka celkového hodnotenia v disciplín XCO. Jolanda Neff skončila siedma.

Najpodstatnejšou vecou na Supercalibri je systém odpruženia s názvom IsoStrut. Trek vyvinul v spolupráci s Foxom tlmič so zdvihom 60mm, ktorý umiestnil do vrchnej rámovej trubky.

Na zadnej stavbe nie je umiestnený čap a pri stlačení tlmiča sa deformujú vrchné trubky zadnej stavby. Systém IsoStrut s tlmičom je umiestnený v stĺpiku, ktorý zabraňuje otáčaniu, ohýbaniu a kývaniu.

Pozrite si detaily, špecifikáciu a fotografie bicyklov ženskej majsterky sveta a olympijskej víťazky z roku 2021:

Fotogaléria

Na zvyšných fotografiách je špeciálny Supercaliber, ktorý dostala Jolanda Neff po víťazstve Olympiády v Tokiu.

Fotogaléria

Na zvyšných fotografiách je špeciálny Supercaliber, ktorý dostala Evie Richards po víťazstve Majstrovstiev sveta.