Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mladá Britka Evie Richards sa stala majsterkou sveta v cross country XCO (+záznam)

Striebro získala Holanďanka Anne Terpstra, bronz Švajčiarka Sina Frei.
Martin Sarvaš
Mladá Britka Evie Richards sa stala majsterkou sveta v cross country XCO (+záznam)

Evie Richards sa stala v talianskom Val di Sole majsterkou sveta v cross country XCO. Iba 24-ročná pretekárka sa stala prvou britskou cyklistkou, ktorá sa stala majsterkou sveta v tejto disciplíne.

Striebornú medailu vybojovala Holanďanka Anne Terpstra. O bronzovú medailu šprintovali v závere dve Švajčiarky Sina Frei a Jolanda Neff, no Sina Frei bola rýchlejšia.

„Nemôžem tomu uveriť. Som šokovaná. Pred štartom som nemala veľkú sebadôveru, ale jediný plán bol – ísť do toho sebavedomo. Raz som vám spomínala, že raz príde moment, kedy zažiarim a asi práve ten deň prišiel. Neverím tomu a nemyslela som, že toho budem schopná,“ povedala Evie Richards po pretekoch.

V úvode pretekov bola na čele Francúzka Pauline Ferrand-Prevot s polminútovým náskokom pred zvyšnými pretekárkami. Na konci druhého kola ju dobehla Evie Richards a ihneď sa odpútala a postupne si vytvorila dostatočný náskok a do cieľa prišla osamotená s viac ako minútovým náskokom pred druhou Anne Terpstra. Pauline Ferrand-Prevot skončila napokon na šiestom mieste.

Jediná slovenská reprezentantka v ženskej elite 45-ročná Janka Keseg-Števková skončila na 50. mieste. V kategórii do 23 rokov štartovala Slovenka Radka Paulechová, ktorá skončila na 51. mieste.

Pozrite si záznam zo ženských Majstrovstiev sveta vo Val di Sole 2021 online na Red Bull TV

Výsledky MS Cross Country XCO – Val di Sole 2021 (ženy):

1. Evie Richards: 1:23:52
2. Anne Terpstra: +1:03
3. Sina Frei: +1:08
4. Jolanda Neff: +1:08
5. Maja Wloszczowska: +1:47

Kompletné výsledky

Ženy Elite

Results

Ženy U23

Results(1)

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu