Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Svetlá

Test: Svetlá Lezyne Lite Drive 1000XL a KTV Drive Pro 75

Odolná a výkonná kombinácia na tie najrôznejšie cesty.
Hodnotenie: 4.5/5
101,90
Biker
Test: Svetlá Lezyne Lite Drive 1000XL a KTV Drive Pro 75

Plusy:

  • Výkonná a všestranná kombinácia.

Mínusy:

  • Popruh by mohol držať aj pevnejšie.

Tisíclúmenové predné svetlo má dve LED diódy a osem módov siahajúcich od minimalistických pohotovostných 15 lúmenov až po plnú paľbu, pri ktorej vydrží svietiť až 80 minút. Potom sa množstvo svetla automaticky zníži. Na bežné použitie však úplne stačí polovičný 500-lúmenový výkon, ktorý vydrží osvetľovať cestu pred vami takmer celé tri hodiny.

Svetlo je tiež vodoodolné s ratingom IP7. Tlačidlo dokáže meniť farby a tak vás informovať o stave batérie. Gumený popruh je robustný a dostatočne pevný, hoci plastové úchyty majú v tomto ohľade navrch. Ak chcete zvýšiť svoju viditeľnosť aj počas bieleho dňa, určite vás osloví jasné denné blikanie na plný výkon. Do istej miery je viditeľné aj zboku.

Zadné svetielko KTV Pro 75 patrí k tým výkonnejším v tomto teste. Má veľkú šošovku, ktorá svetlo rozptyľuje až do 270 stupňov. Dá sa bez problémov pripnúť aj na netradične tvarované sedlovky. Nabíja sa trochu netradične – pripája sa priamo do USB portu bez kábla. Na 20-lúmenovom stálom móde nám vydržalo svietiť tesne pod udávané štyri hodiny.

Táto kombinácia je všestranná, dostatočne výkonná aj na úplne neosvetlené cesty a nestojí tak veľa.

Špecifikácia:

  • Lezyne Lite Drive 1000XL: 74,95 €, 143 g, osem módov: 15, 150, 250, 500, 1 000, 150 blikanie, 150 pulzovanie, 1 000 denné blikanie
  • Lezyne KTV Drive Pro 75: 26,95 €, 55 g, päť módov: 3, 20, 10 blikanie, 25 blikanie, 75 denné blikanie

 

Pokračovať na testy svetiel:

Foto: Bikeradar

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu