Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Svetlá Blackburn Dayblazer 800 a Dayblazer 65

Naozaj odolný a dobre zladený pár.
Hodnotenie: 4/5
100
Biker

Plusy:

  • Dobré funkcie
  • Robustná konštrukcia

Mínusy:

  • O niečo kratšia výdrž ako pri niektorých

Predné svetlo Dayblazer 800 (60 eur) a zadné 65 (40 eur) je silným kandidátom, ak chcete mať svetlá zapnuté po celý deň.

To predné je skonštruované naozaj robustne. Jediná LED dióda vpredu je namierená mierne nadol a vrhá pred seba okrúhly a rovnomerný kužeľ svetla. Svetlo je celkom dobre viditeľné aj zo strán.

Tlačidlo navrchu funguje zároveň ako ukazovateľ nabitia. Pri plnom výkone 800 lúmenov nám vydržalo svietiť len o kúsoček kratšie ako propagovaných 90 minút. Na 500-lúmenovom výkone svieti okolo troch hodín. Tento výkon pritom akurát stačil na naše dochádzanie do práce po neosvetlených cestách. Okrem troch stálych módov je tu aj stroboskopické blikanie a pulzovanie. Veľký nastaviteľný popruh drží dobre a svetlo je chránené pred vodou aj prachom.

Zadné svetielko Dayblazer 65 je mu dobrým parťákom. Spoločné má nielen meno, ale aj všetky silné vlastnosti. Na plnom 50 lúmenovom výkone svietilo tesne pod dve hodiny. Číslo 65 označuje výkon pri blikaní. V tomto móde vydrží viac ako tri hodiny. Objímka na sedlovku sa dá odmontovať a svetlo pripnúť aj na opasok či ruksak. V rukách pôsobí rovnako robustne a rovnako dobrá je aj ochrana pred elementami.

Špecifikácia
  • Dayblazer 800: 133 g, IP67, päť módov
  • Dayblazer 65: 48 g, IP67

 

Pokračovať na testy svetiel:

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu