Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Svetlá Blackburn Dayblazer 800 a Dayblazer 65

Naozaj odolný a dobre zladený pár.
Hodnotenie: 4/5
100
Biker

Plusy:

  • Dobré funkcie
  • Robustná konštrukcia

Mínusy:

  • O niečo kratšia výdrž ako pri niektorých

Predné svetlo Dayblazer 800 (60 eur) a zadné 65 (40 eur) je silným kandidátom, ak chcete mať svetlá zapnuté po celý deň.

To predné je skonštruované naozaj robustne. Jediná LED dióda vpredu je namierená mierne nadol a vrhá pred seba okrúhly a rovnomerný kužeľ svetla. Svetlo je celkom dobre viditeľné aj zo strán.

Tlačidlo navrchu funguje zároveň ako ukazovateľ nabitia. Pri plnom výkone 800 lúmenov nám vydržalo svietiť len o kúsoček kratšie ako propagovaných 90 minút. Na 500-lúmenovom výkone svieti okolo troch hodín. Tento výkon pritom akurát stačil na naše dochádzanie do práce po neosvetlených cestách. Okrem troch stálych módov je tu aj stroboskopické blikanie a pulzovanie. Veľký nastaviteľný popruh drží dobre a svetlo je chránené pred vodou aj prachom.

Zadné svetielko Dayblazer 65 je mu dobrým parťákom. Spoločné má nielen meno, ale aj všetky silné vlastnosti. Na plnom 50 lúmenovom výkone svietilo tesne pod dve hodiny. Číslo 65 označuje výkon pri blikaní. V tomto móde vydrží viac ako tri hodiny. Objímka na sedlovku sa dá odmontovať a svetlo pripnúť aj na opasok či ruksak. V rukách pôsobí rovnako robustne a rovnako dobrá je aj ochrana pred elementami.

Špecifikácia
  • Dayblazer 800: 133 g, IP67, päť módov
  • Dayblazer 65: 48 g, IP67

 

Pokračovať na testy svetiel:

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu