Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Svetlá

Test: Svetlá Halfords 1600L a 50L

Silné a s dlhou výdržou.
Hodnotenie: 3.5/5
75
Biker

Hodnotenie: Tri LED diódy a powerbanka v jednom za skvelú cenu.

Plusy:

  • Naozaj silné svetlo
  • Dlhá výdrž

Mínusy:

  • Všetky tri LED diódy majú rovnaký rozptyl

Halfords 1600L je najsilnejším svetlom z celého tohto testu. Ako názov napovedá, dokáže pred seba vrhnúť až 1 600 lúmenov svetla. Na výber ponúka aj množstvo slabších módov. V tom najsilnejšom totiž vydrží svietiť len približne hodinu. Po ňom výkon automaticky zníži na veľmi intímnych 15 lúmenov. Výhodou takto výkonného svetla však vždy je to, že ak ho trochu stlmíte, môžete sa tešiť na naozaj dlhú výdrž. Pri približne polovičnom výkone 640 lúmenov tak dokáže svietiť viac ako dve hodiny. Stále s ním pritom môžete jazdiť na úplne neosvetlených cestách. Výkon 240 lúmenov zas v pohode stačí na jazdu nočným mestom. Okrem piatich módov stáleho svietenia sú tu aj dva blikajúce a jeden, pri ktorom svetlo pulzuje. Svetlo vás zároveň dokáže varovať, keď šťava v zabudovanej batérii klesne.

V zadnej časti nájdete aj klasický USB port, z ktorého si môžete nabiť telefón či GPS.

Predné svetlo sme skombinovali so zadným modelom 50L. To je veľmi jednoduché – ponúka sedem rôznych módov aj indikátor nabitia. V tom najsilnejšom dokázalo svietiť presne dve hodiny (o polhodinu menej, než udáva výrobca). Je dobre viditeľné aj zo strán. Spoločne tvoria veľmi výkonnú kombináciu za dobrú cenu.

Špecifikácia:

Halfords 1600L

  • 228 g
  • Tri Cree LED diódy,
  • Osem módov: 1 600, 1 000, 640, 240, 15, denné blikanie, blikanie, pulzovanie,
  • IP5

Halfords 50L

  • 46 g
  • Sedem módov

 

Pokračovať na testy svetiel:

Foto: Bikeradar

 

 

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu