Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mladý Slovák Martin Svrček vyhral premiéru juniorského Strade Bianche (+video)

Výhra pretekov Eroica Juniores je pre Svrčeka už šiestym víťazstvom v sezóne 2021.
Martin Sarvaš

Mladý slovenský cyklista Martin Svrček vyhral preteky Eroica Juniores, juniorskú verziu Strade Bianche, ktorá mala tento rok svoju premiéru.

18-ročný Svrček vyhral v drese tímu Franco Ballerini v uplynulej sezóne už po šiestykrát. Preteky sa začínali v Siene a cieľ bol v Montalcine, pričom trať mala 109km. Slovenský cyklista absolvoval trať s prevýšením 2000 m za necelé tri hodiny s priemernou rýchlosťou 37km/h.

Víťaznú jazdu Martin Svrčeka si môžete pozrieť aj na jeho Strave.

Svrček išiel v záverečných 30km osamotený s Giuliom Pellizzarim a v šprinte ho bez väčších problémov porazil. Dvojica mala pred ďalšími pretekármi náskok vyše dve a pol minúty.

„Toto je už moja šiesta výhra v sezóne a som veľmi šťastný. V nedeľu som tiež vyhral 18-kilometrovú časovku v Cotignole. Tu som mal výborného súpera Pellizzariho, s ktorým som bojoval až do cieľa. Vedel som, že som o niečo rýchlejší, takže som čakal až takmer na cieľovú čiaru,“ povedal po pretekoch Svrček.

Pellizzari priznal, že vedel, že v záverečnom šprinte je favoritom Svrček: „V skutočnosti som vedel, že v šprinte ma porazí, takže som sa ho pokúsil zbaviť v záverečnom stúpaní, ale nepodarilo sa mi to. Tento Slovák je skutočne veľmi silný.“

Záznam z pretekov Eroica Juniores 2021:

Výsledky pretekov Eroica Juniores 2021

1. Martin Svrcek (Team Franco Ballerini) 109km in 2h57’ media km/h 36,95;
2. Giulio Pellizzari (UC Foligno);
3. Alessandro Romele (Ciclistica Trevigliese) a 2’40”;
4. Pietro Mattio (Vigor Cycling Team) a 2’50”;
5. Maurizio Cetto (Assal Stefen Omap) a 3’;
6. Nicolo’ Severa (Team Coratti As Roma);
7. Matteo Scalco (Borgo Molino Rinascita Ormelle) a 3’05”;
8. Alessandro Pinarello (Borgo Molino Rinascita Ormelle) a 3’15”;
9. Carlos Garcia Trejo (Ar Monex Pro Cycling Team) a 3’25”;
10. Federico De Paolis (Team Franco Ballerini) a 3’37”

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu